Bieg zaczyna się po półwieczu

Tadeusz Siegmund; fot. archiwum

W niedzielę odbyła się czternasta edycja Żorskiego Biegu Ulicznego na dystansie 10 km, w którym tradycyjnie już wzięła udział liczna reprezentacja jastrzębskich biegów. Spośród grupy niemal trzydziestu naszych zawodników najlepiej spisał się Paweł Kunina z Klubu Biegacza Fartlek, który z czasem 38 minut i 34 sekund zajął 37. miejsce open oraz piąte w kategorii 50-latków.

Na drugim stopniu jastrzębskiego podium stanął kolejny z naszych weteranów Tadeusz Siegmund, który z wynikiem 41 minut i 40 sekund zajął 79. miejsce w generalce i 12. w M50. Oznacza to, że ponownie najlepsi z mieszkańców Jastrzębia okazali się panowie… po Abrahamie!

Czas poniżej trzech kwadransów zanotowali także Patryk Urban (112. miejsce, czas 43:30, M30/36), Jacek Piechaczek (118., 43:39, M40/34), Rafał Malik (130., 44:30, M30/42) i Andrzej Grzonka (135., 44:36, M40/44), a niewiele do tej bariery zabrakło Maciejowi Trawnickiemu (143., 45:16, M40/49). Najlepsza z jastrzębianek była natomiast Małgorzata Kasiorkiewicz, która zajęła 53. miejsce wśród kobiet z rezultatem 53 minut i 21 sekund.

Żorski Bieg Uliczny wygrał Dawid Malina z czasem 30 minut i 34 sekund.

Źródło: DataSport.pl [pełne wyniki >>]

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.