Biegun zimna zdobyty!

Mimo pewnych problemów w drugim, trzecim oraz czwartym secie środowego spotkania w Suwałkach siatkarze Jastrzębskiego Węgla nie zawiedli oczekiwań kibiców, pokonując miejscowy Ślepsk 3:1 (25:17, 18:25, 25:22, 25:22). Tym samym nasz zespół przywiezie z wyprawy na daleką północ komplet sześciu punktów, bowiem w niedzielę także w czterech setach podopieczni Luke’a Reynoldsa pokonali Trefl Gdańsk.

Jastrzębski Węgiel oddał ekipie Andrzeja Kowala tylko drugą partię, na początku której różnicę na parkiecie za sprawą dobrej postawy w polu zagrywki zrobił Bartłomiej Bołądź. Gospodarze wypracowali sobie kilka punktów prowadzenia, którego nie oddali do końca tego seta.

W pozostałych trzech odsłonach górą byli “pomarańczowi”, przy czym – co należy odnotować – tylko w pierwszej zwyciężyli bezdyskusyjnie. W trzeciej części gry Ślepsk chciał pójść za ciosem, czego efektem było prowadzenie 4:1. Jednak od tego momentu tym razem po naszej stronie zaczęła funkcjonować zagrywka, w czym nomen omen celowali Jakub Bucki, Rafał Szymura i Lukas Kampa (13:10, 16:12). Mimo ambitnej postawy gospodarzy, którzy zdołali nawet odzyskać kontakt, to Jastrzębski był górą, a seta zakończył – oczywiście asem – Yacine Louati.

W czwartej i – jak się potem okazało – ostatniej partii podopieczni Luke Reynoldsa nie wypuścili kompletu punktów z rąk, choć w końcówce seta chwilami robiło się gorąco. Przeważyły jednak chłodne głowy po naszej stronie, a zawody zakończył efektownym atakiem wspomniany wyżej Louati.

Co ciekawe, MVP zawodów wybrany został nasz libero Jakub Popiwczak, którego w pierwszej partii wspomógł zmianą jego urodzony w 2005 roku kolega Maksymilian Granieczny.

Teraz przed naszym zespołem długi powrót do domu i szybka regeneracja przed domowym starciem z Czarnymi Radom oraz wyjazdem na kwalifikacje Ligi Mistrzów do Rumunii.

4 listopada 2020, Suwałki, 17:30
Ślepsk Suwałki – Jastrzębski Węgiel 1:3 (17:25, 25:18, 22:25, 22:25)

Jastrzębski Węgiel: Bucki, Kampa, Gladyr, Wiśniewski, Louati, Szymura, Popiwczak (libero) oraz Tervaportti, Al Hachdadi, Granieczny, Gierżot