Biegun zimna zdobyty!

Fot. Jastrzębski Węgiel

Mimo pewnych problemów w drugim, trzecim oraz czwartym secie środowego spotkania w Suwałkach siatkarze Jastrzębskiego Węgla nie zawiedli oczekiwań kibiców, pokonując miejscowy Ślepsk 3:1 (25:17, 18:25, 25:22, 25:22). Tym samym nasz zespół przywiezie z wyprawy na daleką północ komplet sześciu punktów, bowiem w niedzielę także w czterech setach podopieczni Luke’a Reynoldsa pokonali Trefl Gdańsk.

Jastrzębski Węgiel oddał ekipie Andrzeja Kowala tylko drugą partię, na początku której różnicę na parkiecie za sprawą dobrej postawy w polu zagrywki zrobił Bartłomiej Bołądź. Gospodarze wypracowali sobie kilka punktów prowadzenia, którego nie oddali do końca tego seta.

W pozostałych trzech odsłonach górą byli “pomarańczowi”, przy czym – co należy odnotować – tylko w pierwszej zwyciężyli bezdyskusyjnie. W trzeciej części gry Ślepsk chciał pójść za ciosem, czego efektem było prowadzenie 4:1. Jednak od tego momentu tym razem po naszej stronie zaczęła funkcjonować zagrywka, w czym nomen omen celowali Jakub Bucki, Rafał Szymura i Lukas Kampa (13:10, 16:12). Mimo ambitnej postawy gospodarzy, którzy zdołali nawet odzyskać kontakt, to Jastrzębski był górą, a seta zakończył – oczywiście asem – Yacine Louati.

W czwartej i – jak się potem okazało – ostatniej partii podopieczni Luke Reynoldsa nie wypuścili kompletu punktów z rąk, choć w końcówce seta chwilami robiło się gorąco. Przeważyły jednak chłodne głowy po naszej stronie, a zawody zakończył efektownym atakiem wspomniany wyżej Louati.

Co ciekawe, MVP zawodów wybrany został nasz libero Jakub Popiwczak, którego w pierwszej partii wspomógł zmianą jego urodzony w 2005 roku kolega Maksymilian Granieczny.

Teraz przed naszym zespołem długi powrót do domu i szybka regeneracja przed domowym starciem z Czarnymi Radom oraz wyjazdem na kwalifikacje Ligi Mistrzów do Rumunii.

4 listopada 2020, Suwałki, 17:30
Ślepsk Suwałki – Jastrzębski Węgiel 1:3 (17:25, 25:18, 22:25, 22:25)

Jastrzębski Węgiel: Bucki, Kampa, Gladyr, Wiśniewski, Louati, Szymura, Popiwczak (libero) oraz Tervaportti, Al Hachdadi, Granieczny, Gierżot

TerminarzI r.II r.
Warta
Resovia
Będzin
ZAKSA
Verva
Skra
Nysa
Trefl
Olsztyn
Katowice
Ślepsk
Czarni
Cuprum
3:2 (w)
3:0 (d)
3:1 (w)
1:3 (w)
przeł. (d)
przeł. (w)
przeł. (d)
3:0 (d)
przeł. (w)
przeł. (d)
3:1 (w)
3:1 (d)
3:0 (d)
przeł. (d)
przeł. (w)
05.12 (d)
12.12 (d)
19.12 (w)
23.12 (d)
09.01 (w)
3:1 (w)
23.01 (d)
30.01 (w)
06.02 (d)
20.02 (w)
27.02 (w)
Liga Mistrzów
Eliminacje
Stroitiel Mińsk
Dyn. Apeldoorn
Fino Kaposvar
Arcada Gałacz
Faza grupowa
Zenit Kazań
ACH Lublana
Berlin RV


3:0 (d)
3:0 (d)
3:0 (w)
3:0 (w)

08.12 (w)
09.12 (w)
10.12 (w)







09.02 (w)
10.02 (w)
11.02 (w)
PlusLiga
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
ZAKSA Kędzierzyn
Jastrzębski Węgiel
Trefl Gdańsk
Ślepsk Suwałki
Warta Zawiercie

Verva Warszawa
Resovia Rzeszów

Skra Bełchatów
8
9
11
11
7
9
6
6
24
23
19
17
16
13
12
12
8:0
8:1
7:4
6:5
5:2
4:5

5:1
4:2
9.
10.
11.
12.
13.
14.
GKS Katowice
Czarni Radom
AZS Olsztyn
MKS Będzin
Cuprum Lubin
Stal Nysa
7
11
8
9
10
8
12
12
6
6
4
4
4:3
4:7
2:6
2:7
1:9
0:8

Zobacz więcej na sport.jasnet.pl

Wpisy na temat “Biegun zimna zdobyty!”

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry