Bieszczadzkie 43 km w 4 h!

Piotr Spyrka; fot. Facebook / KB Fartlek

Dwóch reprezentantów naszego miasta rywalizowało w miniony weekend w niezwykle wymagającym Zimowym Maratonie Bieszczadzkim. Siódma edycja tej imprezy odbyła się w okolicach Cisnej i oficjalnie miała charakter… spacerku krajoznawczego. Tenże „spacerek” na dłuższym z rozegranych dystansów, czyli ponad 43 km (przew. 1110 m), ze znakomitym wynikiem czterech godzin i 31 sekund zakończył jeden z liderów Klubu Biegacza Fartlek Piotr Spyrka!

Osiągnięty rezultat dał niedawnemu triumfatorowi zimowego Kyndra Virtual Trail wysokie, czternaste miejsce w rywalizacji open oraz czwarte w – jak zwykle mocno obsadzonej – kategorii M30. Do brązu jastrzębianinowi zabrakło zaledwie… pięciu sekund, o które lepsze był Piotr Olszewski z Bieniewic.

Drugim z mieszkańców Jastrzębia-Zdroju w Zimowym Maratonie Bieszczadzkim był Marek Chlipała, który pobiegł na dystansie nieco ponad 20 km (półmaraton; przew. 600 m) i z wynikiem 1:06:23 zajął 29. miejsce w generalce oraz dziewiąte wśród 30-latków.

Rywalizację maratońską w Bieszczadach wygrał Piotr Tkaczewski (3:18:20), zaś półmaratońską – Sylwester Lepiarz (1:30:17).

Źródło: b4sportonline.pl, Facebook / KB Fartlek

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry