Borowski jedzie z SWD na finały

Fot. Facebook / SWD Wodzisław

W minioną sobotę w Hali Widowiskowo-Sportowej rozegrane zostały eliminacje do finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski Kobiet do lat 16 w futsalu. Zawody zakończyły się sukcesem prowadzonej przez jastrzębskiego trenera Radosława Borowskiego ekipy SWD Wodzisław Śląski, która wywalczyła awans za sprawą lepszej różnicy bramek od wicemistrza zmagań, Rekordu Bielsko-Biała.

Co ciekawe, najważniejszy mecz turnieju pomiędzy SWD Wodzisław a Rekordem był zarazem pierwszym rozegranym spotkaniem. Ponieważ w pojedynku tym po golach Martyny Gąsiorek (Rekord) i Julii Piętakiewicz (SWD) i padł remis 1:1, o awansie zadecydowały rozmiary zwycięstw nad najsłabszą drużyną eliminacji, Wisłą Skoczów.

Tu lepsze okazały się wodzisławianki, które zaaplikowały tej ekipie o sześć goli więcej. Dodajmy, że w zawodach miał zagrać jeszcze UKS Gimnazjum Istebna, ale ostatecznie zrezygnował z przyjazdu do Jastrzębia-Zdroju.

Wyniki
SWD Wodzisław – Rekord Bielsko-Biała 1:1
Rekord Bielsko-Biała – Wisła Skoczów 5:0
SWD Wodzisław – Wisła Skoczów 11:0

SWD Wodzisław: Jarząbek, Piętakiewicz, Karwowska, Brzychcy, Jendrzejczyk, Grycman, Gwiżdż, Żuchowicz, Wierzba, Szypuła, Jeleń.

Źródło: Facebook / SWDPiłka

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry