Brakuje pielęgniarek i pracowników socjalnych

Personel medyczny, pracownicy fizyczni czy księgowi – to właśnie im najłatwiej znaleźć pracę w Jastrzębiu-Zdroju.

fot. pixabay

Według Barometru Zawodów 2022 to właśnie w tych branżach pracodawcom najtrudniej znaleźć kandydatów do pracy. W naszym mieście w grupie zawodów deficytowych znaleźli się: elektrycy, betoniarze, stolarze, pracownicy budowlani, spawacze, lekarze, fizjoterapeuci, masażyści, pielęgniarki i ratownicy medyczni. Nietrudno też znaleźć pracę w gastronomii. Poszukiwani są: kucharze, kelnerzy i pomoce kuchenne. Wśród zawodów deficytowych na 2022 rok znajdują się też: psychologowie, psychoterapeuci, pracownicy socjalni i księgowi.

Wśród zawodów nadwyżkowych, czyli takich w których najtrudniej znaleźć zatrudnienie, w 2022 roku znajdą się tylko osoby sprzątające.

Barometr Zawodów 2022 to coroczny raport opracowywany przez urzędy pracy w każdym powiecie. Jest prognozą zapotrzebowania pracowników w 2022 roku, klasyfikującą zawody na deficytowe, zrównoważone i nadwyżkowe.

Badanie zrealizował Powiatowy Urząd Pracy w Jastrzębiu wraz ze Szkolnym Ośrodkiem Kariery z ZS nr 2, Ochotniczym Hufcem Pracy i Centrum Aktywności Zawodowej. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry