Brzozok o włos od walki o złoto

Oskar Brzozok z trenerem J. Pietrzykiem na OOM 2020 (fot. archiwalne)

W miniony weekend w Bielsku-Białej rozegrane zostały Mistrzostwa Śląska w Boksie Olimpijskim. W Hali Widowiskowo-Sportowej BKS Stal walczyło trzech juniorskich reprezentantów BKS Jastrzębie: Oskar Brzozok (69 kg), Jakub Kozieł (64 kg) i Dawid Ruciński (64 kg). Podopieczni trenera Jarosława Pietrzyka wrócili z Podbeskidzia z dorobkiem dwóch brązowych medali, przy czym należy tu odnotować, że pierwszy z wymienionych zawodników był o włos od finału w swojej kategorii.

Najszybciej ze zmaganiami w Bielsku-Białej pożegnał się Jakub Kozieł, który w ćwierćfinale przegrał jednogłośnie na punkty z Damianem Hofmanem z Gardy Gierałtowice. Również Hofman był rywalem Dawida Rucińskiego w półfinale i tu także padł wynik 3:0 dla konkurenta. Dodajmy, że Ruciński znalazł się tym samym na najniższym stopniu podium, a z kolei przeciwnik obu jastrzębian zdobył później złoto po triumfie nad Kamilem Kopyto.

Najwięcej emocji przyniosły nam walki Oskara Brzozoka. Jastrzębianin rozpoczął zmagania od ćwierćfinału, w którym nie dał szans Karolowi Wasztylowi z Ringu Bielsko-Biała (3:0). Następnie przyszło podopiecznemu Jarosława Pietrzyka skrzyżować rękawice z Oliwerem Krawczykiem z Carbo Gliwice. Tu po niezwykle zaciętej walce minimalnie lepszy – zdaniem sędziów – okazał się rywal, który za sprawą ich niejednogłośnej decyzji awansował do finału. Dodajmy, że arbitrzy bardzo długo rozmyślali nad wynikiem, w rezultacie czego obaj pięściarze musieli przez minutę czekać w środku ringu na ogłoszenie werdyktu.

W finale kategorii do 69 kg Krawczyk nie poszedł za ciosem i tym razem sam musiał uznać wyższość (1:2) Przemysława Kwiatkowskiego z Górnika Sosnowiec. Brzozokowi pozostała natomiast umiarkowana radość z medalu w kolorze brązu.

Relację video z turnieju w Bielsku-Białej można zobaczyć poniżej:

Źródła: Youtube, Śląski Związek Bokserski

Komentarze

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Najnowsze informacje

Zapowiedzi

Galerie zdjęć

Przewiń do góry
Poprzedni
Następny