Budują nam piękne rondo

Co się dzieje przy budowie ronda na skrzyżowaniu ulic Ranoszka, Armii Krajowej i Wiejskiej?

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

„Dobiegają końca prace związane z przebudową sieci teletechnicznej, wodociągowej i elektroenergetycznej. Wykonawca inwestycji rozpoczął też roboty związane z przygotowaniem podłoża pod budowę chodników. W trakcie przygotowania są też nawierzchnie asfaltowe dróg w rejonie ulicy Armii Krajowej i ulicy Wiejskiej” – informuje jastrzębski magistrat.

„Rozpoczęto również roboty w ciągu ulicy Ranoszka. Ruch samochodowy odbywa się tu wahadłowo. Taka organizacja przejazdów zostanie utrzymana do końca trwania realizacji inwestycji, czyli do końca maja 2022 roku” – dowiadujemy się.

Budowane rondo powstaje w miejscu 6-wlotowego skrzyżowania. W wyniku przebudowy, ulica Wiejska otrzyma nowy przebieg od ulicy Ranoszka do Kolejowej. Przebudowane zostaną też dwa inne skrzyżowania: z ulicami Wyszyńskiego i Kolejową. Wykonane zostaną również chodniki, oświetlenie i odwodnienia. Powstaną ponadto dwie zatoczki autobusowe. Miasto zdobyło na tę inwestycję 6 milionów złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

Wpisy na temat “Budują nam piękne rondo”

  1. To dobrze. Byle te prace nie ciągnęły się zbyt długo. Rondo Graniczna/Pisłudskiego też powstawało bardzo długo a i tak jest pochyłe. To się zemści gdy nagle pojawi się lód na jezdni. Ale winnych nie będzie. Jak niema na skate parku z którego słychać głośne trzaski podczas skoków na deskorolkach. Nikt z UM nie sprawdził wcześniej jak rozchodzi się głos i co słychać w trzech najbliższych blokach.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
PSE
Trudny kompromis