Był już nieprzytomny, nie oddychał…

fot. pixabay

Do tego zdarzenia doszło w jednym z domów w pobliskim Radlinie. 48-letni mężczyzna próbował popełnić samobójstwo. Mężczyznę znalazła jego żona, która powiadomiła sąsiadów i służby ratunkowe. Z telefonicznego zgłoszenia kobiety, które przyjął dyspozytor, wynikało, że mężczyzna jest przytomny i oddycha. Jako pierwsi na miejsce przybyli funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Radlinie. Widząc nieprzytomnego i nieoddychającego mężczyznę, przejęli akcję ratunkową od sąsiadów i prowadzili resuscytację do czasu przyjazdu ratowników medycznych.

Całe zdarzenie trwało kilkadziesiąt minut. Jak stwierdzili ratownicy, bez pomocy sąsiadów oraz policjantów mężczyzna nie miałby szans na przeżycie. Zespół ratownictwa medycznego ocenił stan poszkodowanego jako ciężki. Mężczyzna z licznymi obrażeniami został przetransportowany do szpitala, gdzie obecnie powraca do zdrowia pod okiem personelu medycznego. (źródło: KPP Wodzisław Śląski)

    1. Byłeś tam? Bo ja tak. O 8.00 wejście na izbę przyjęć, 8.10 – test na covid, 8.20 – wynik (negatywny) 8.40 – rejestracja, 9.00 winda i konsultacja lekarska i zabieg lekarski w pokoju zabiegowym na jednym z pięter szpitala, godz. 10.30 załatwione i do domu. Tak było w poniedziałek a do rejestracji było ok. 15 osób i dochodzili następni. Więc w „jaszczempskim” nie jest tak żle, YHY.

      1. Co ty pierniczysz ja byłem na izbie przyjęć in żadnego testu mi nie robili a lekarz nawet wziął na oddział zrobić usg. Byłem 0 9:30 a wyszedłem o 14:15.

      2. Teraz, jak jest covid. Normalnie w grudniu 2019 wyglądało to tak: o godzinie 10.30 karetka przywozi 90 letnią babcię do szpitala. Izba przyjęć podejmuje decyzję co dalej do godziny 17.40 o 18.00 babcia jest na oddziale. Między 10.30 a 18.00 zero wyjść do toalety (położyli niesprawną staruszkę na wysokim łóżku, z którego nie mogła sama zejść), zero picia, zero jedzenia. Dobrze, że jeden z członków rodziny miał wolny dzień więc był z babcią. Podał wodę, upomniał się o cewnik. A ilu takich starszych ludzi odeszło w samotności, na izbie przyjęć „jaszczempskiego” przybytku zdrowia? Tego statystyki nie podają. Myślę, że jak skończy się covid sytuacja w tym szpitalu wróci do „normy” i wtedy będziesz mógł się rzetelnie wypowiedzieć. Czego oczywiście Ci nie życzę.

    2. Choremu źyczę zdrowia, rodzinie również, pozostałym mieszkańcom miasta życzę żeby nie otaczali się toksycznymi, chorymi zaburzonymi socjopatami, matołami, którzy swoim chorym zachowaniem, postępowaniem potrafią ludzi doprowadzić do bezsilności i targnięcia się na życie. Takich nie brakuje w mieście, pracy, otoczeniu.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry