Był zmorą okolicznych sklepów

fot. archiwum

26-latek był zmorą wielu okolicznych sklepów. Jego łupem padały najczęściej artykuły spożywcze, w tym czekoladki oraz alkohol. Na początku marca po wybiciu szyby włamał się do „osobówki”, skąd ukradł kamerkę oraz nawigację. Jastrzębianin pięciokrotnie w przeciągu lutego i marca dopuścił się kradzieży dokumentów, kamerek samochodowych, głośnika oraz sprzętu sportowego z niezamkniętych pojazdów na terenie miasta. Gdy śledczy podsumowali straty, okazało się, że od połowy sierpnia rabuś wzbogacił się grubo o… 7 tysięcy złotych, a ze swej działalności przestępczej uczynił sobie stałe źródło utrzymania. Mężczyzna miał złudną nadzieję na uniknięcie odpowiedzialności karnej. Kryminalni udowodnili mu 8 kradzieży. 26-latkowi grozi do 10 lat więzienia.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na sformułowanie wniosku do sądu o tymczasowy areszt dla notorycznego złodzieja. Sędzia Sądu Rejonowego przychylił się do wniosku śledczych i prokuratora, decydując o zastosowaniu tego najsurowszego środka zapobiegawczego – na okres trzech miesięcy. (źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój)

  1. Ona żona ma wyrok sądowy który nakłada na złodzieja wypłatę pieniędzy za skradziony telefon i co i nic nawet komornik nie potrafi ściągnąć pieniędzy bo on nic nie ma nie pracuje śmiech z sądu sobie robi o mojej żonie nie wspomnę takie jaja w państwie prawa

  2. Kawa na ławę

    Sądzę, ze taki typ powinien być skasowany po odpracowaniu szkód jakie zrobił. Poszkodowani muszą otrzymać pieniądze. Nikt nie dostaje za darmo tego co posiada.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry