Był zmorą okolicznych sklepów

fot. archiwum

26-latek był zmorą wielu okolicznych sklepów. Jego łupem padały najczęściej artykuły spożywcze, w tym czekoladki oraz alkohol. Na początku marca po wybiciu szyby włamał się do „osobówki”, skąd ukradł kamerkę oraz nawigację. Jastrzębianin pięciokrotnie w przeciągu lutego i marca dopuścił się kradzieży dokumentów, kamerek samochodowych, głośnika oraz sprzętu sportowego z niezamkniętych pojazdów na terenie miasta. Gdy śledczy podsumowali straty, okazało się, że od połowy sierpnia rabuś wzbogacił się grubo o… 7 tysięcy złotych, a ze swej działalności przestępczej uczynił sobie stałe źródło utrzymania. Mężczyzna miał złudną nadzieję na uniknięcie odpowiedzialności karnej. Kryminalni udowodnili mu 8 kradzieży. 26-latkowi grozi do 10 lat więzienia.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na sformułowanie wniosku do sądu o tymczasowy areszt dla notorycznego złodzieja. Sędzia Sądu Rejonowego przychylił się do wniosku śledczych i prokuratora, decydując o zastosowaniu tego najsurowszego środka zapobiegawczego – na okres trzech miesięcy. (źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój)

  1. Może ktoś zajmie się „parką” która okrada wcześnie rano Biedronki z różnych towarów? Pani okrada sklep a Pan czeka przed wejściem by w końcu otworzyć jej drzwi (drzwi którymi można tylko wejść na Biedronke) i nawet nie uciekają idą sobie spacerkiem. To jak mają nie kraść, jak nikt nie pilnuje sklepu. Pan udaje że czyta gazetkę przed sklepem 🙂 Śmiechu co nie miara jak to widać.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry