Cały miliard na koncie JSW. Na tym nie koniec?

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej poinformował, że w środę, 9 grudnia, została zawarta umowa trójstronna pomiędzy JSW, Polskim Funduszem Rozwoju S.A. oraz spółką Jastrzębskie Zakłady Remontowe Sp. z o.o. jako jednym z poręczycieli udzielonej pożyczki. O co konkretnie chodzi?

Kolejny wniosek JSW – o 750 mln zł pożyczki preferencyjnej na pokrycie skutków COVID-19 – jest nadal rozpatrywany

„Umowa dotyczy udzielenia Spółce pożyczki płynnościowej w kwocie 1 mld zł w ramach programu rządowego Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Dużych Firm (…) Zgodnie z wymaganymi zabezpieczeniami, w celu zabezpieczenia terminowego wykonania przez JSW zobowiązań wynikających z udzielonego finansowania, poręczenia udzieliła spółka JZR, natomiast spółka JSW KOKS S.A. udzieli poręczenia po uzyskaniu niezbędnych zgód korporacyjnych” – czytamy w „Raporcie bieżącym” JSW.

Z kolei, jak pisze portal nettg.pl, zgodnie z przedstawianym wcześniej projektem umowy pożyczkowej, w okresie wsparcia ze strony PFR Zarząd JSW nie będzie rekomendował wypłat dywidendy, zaliczki na poczet dywidend lub wypłaty jakiegokolwiek innego wynagrodzenia.

Serwis zauważa także, że kolejny wniosek JSW – o 750 mln zł pożyczki preferencyjnej na pokrycie skutków COVID-19 – jest nadal rozpatrywany.

 1. Dariusz Juński

  Niech spółka JSW zwrócić pieniądze za świadczenia byłym pracownikom która winna za pracę kiedy byli pracownikami. ŁamiącNasz podstawowy przywilej który jest zapisany w Porozumieniu z 2011 roku. A nie wspominając już o paragrafie 32 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.

 2. Pieniadze płyną wielkim strumieniem ze Spółki a tu biora porzyczkę dziady jeden pozwalniać połowę nierobów z biur to bedzie wiecej kasy i zabrać przywileje biurowcom, które powinien dostawać tylko górnik dołowy pasożyty w biurach to tam większość nic nie robi cała ich uczciwa robota to moze na miesiac 1,5 tyg.

  1. Ted mściwy człowieczku ty chyba się nie dokładasz do roboty na dole tylko podglądasz urzędników. Nie chciało się nosić teczki trzeba nosić dziś woreczki tęp. ku.

   1. To dołowi pracownicy zawsze pracują na tych u góry a nie odwrotnie ci na samym dole najciężej pracują a takzwani menagerowie planiści nic nie robią tylko przepisują z roku na rok te same plany a, po co menager marketingowy skoro sprzedaży nie ma poco menager reklamy skoro żadna nie istnieje ??

  2. Mam nadzieję że ty nic w biurowcu nie załatwiasz u tych nierobów: urlopu, gruszy, chociażby wydruku DTR, wniosków i innych ty to sam nadajesz w systemie. Więc nie wrzucaj całego biurowca do jednego worka bo nie raz pewnie dzwoniłeś o uż

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Badania prenatalne

Badania Prenatalne NFZ.
Wyliczenie ryzyka możliwości
wystąpienia chorób genetycznych,
wykluczenie wad rozwojowych płodu,
potwierdzenie dobrostanu płodu.

Czytaj więcej »

Skup aut

Skup, złomowanie samochodów.
Gotówka i umowa od ręki.
Dojazd do klienta.
Wieloletnie doświadczenie i profesjonalizm.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny