Carlos z GieKSą do 2024 roku

Jeszcze co najmniej przez trzy lata Kamil Jadach będzie bił kolejne rekordy występów w GKS Jastrzębie. Klub z Harcerskiej poinformował o przedłużeniu kontraktu z popularnym “Carlosem” aż do czerwca 2024 roku! Oznacza to, że jeśli umowa zostanie wypełniona, to Jadach będzie miał na swoim koncie piętnaście (!) lat występów w jednym klubie od okręgówki do zaplecza ekstraklasy, co czyni go ewenementem na skalę co najmniej krajową.

Kamil Jadach jest wychowankiem Szkółki Piłkarskiej MOSiR Jastrzębie, gdzie jego ostatnim trenerem był Grzegorz Łukasik, aktualnie dyrektor Akademii GKS Jastrzębie. “Carlos” (to przydomek wywodzący się od znanego niegdyś Brazylijczyka Roberto Carlosa) jako 19-latek latem 2009 roku trafił do drużyny prowadzonej przez trenera Jerzego Wyrobka, która mimo utrzymania pierwszoligowego bytu na murawie została zdegradowana do II ligi wschodniej. To był zresztą ostatni sezon występów MKS GKS Jastrzębie, który w 2010 roku został zmuszony do zaprzestania działalności. Tę tradycję przejął w czerwcu GKS 1962 Jastrzębie, którego działaczom udało się wystartować od ligi okręgowej. Jednym z filarów nowego zespołu, który objął Andrzej Myśliwiec, był właśnie Kamil Jadach.

Następnie “Carlos” przeszedł z GieKSą drogę od szóstego poziomu i meczów z LKS Nędza czy Borowikiem Szczejkowice na zaplecze ekstraklasy, gdzie wciąż pozostaje jednym z podstawowych zawodników. W sumie w ciągu tych już dwunastu lat Kamil Jadach rozegrał w zielono-czarno-żółtych barwach 329 meczów ligowych, w których strzelił 66 bramek.

Szansę na poprawienie tego bilansu Jadach będzie miał już w najbliższy piątek, kiedy to GKS Jastrzębie rozpocznie rundę wiosenną wyjazdowym pojedynkiem z Arką Gdynia.

Źródło: gksjastrzebie.com

Komentarze

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Najnowsze informacje

Zapowiedzi

Galerie zdjęć

Przewiń do góry
Poprzedni
Następny