CBA: „Planowa” kontrola w JSW KOKS

Do końca kwietnia ma potrwać kontrola Centralnego Biura Śledczego w JSW KOKS. Dotyczy ona budowy Elektrociepłowni Radlin. O całej sprawie pisze portal nettg.pl.

fot. JSW KOKS SA

Jak czytamy w komunikacie biura prasowego CBA, 28 stycznia funkcjonariusze katowickiej delegatury rozpoczęli działania kontrolne w JSW KOKS. To kontrola planowa, dotycząca podejmowania i realizacji decyzji dotyczącej udzielenia zamówienia publicznego pod nazwą „Poprawa efektywności energetycznej w JSW KOKS”. Chodzi o budowę bloku energetycznego opalanego gazem koksowniczym w Radlinie.

„Weryfikacji w trakcie tej kontroli podlega przede wszystkim prawidłowość wyboru wykonawcy projektu i robót budowlanych, a także terminowość przebiegu procesu inwestycyjnego” – czytamy w komunikacie.

„JSW KOKS SA realizuje na terenie koksowni zadanie inwestycyjne – nowoczesną elektrociepłownię w wysokosprawnej kogeneracji, opalaną gazem koksowniczym, która docelowo zastąpi planowaną do wyłączenia z eksploatacji z końcem 2022 roku EC Marcel, będącą własnością PGG. Budowana elektrociepłownia będzie jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce, spełniając wszystkie wymagania UE, w szczególności konkluzje BAT dla dużych obiektów energetycznego spalania” – czytamy na stronie JSW KOKS SA. (źródło: nettg.pl, JSW KOKS SA)

 1. nałogowcy tłuczą w klawiaturę i popisują się swoim upadłym talentem -znają się na wszystkim ,po napisaniu postu wio na targ i do kościoła

  1. sierżant proca

   Poczekaj jak ciebie też przyjdzie pora i sprawdza cię na wylot. Szykuj się do kontroli i wtedy ani nioe będzie do kościoła wio ani na trag. Ty nie masz się czym tu popisać bo ani talentu ani polotu. Co do kontroli to powinna być częściej w różnego rodzaju instytucjach, aby oczyścić te siedlisko nieprawia i przekrętów.

 2. Napiszcie co tam słychać w innowacjach, podobno jak wieść niesie tam dopiero była rżnięta na całego, a drony miały opanować JSW, jak długo ta firma ma wytrzymać?, skoro jest krojona z każdej strony.

 3. Najpierw CBA a w naszej spółce teraz tam niech się biorą za machloje dać jeszcze CBA do ZZ i niech przetrzebiona i po sprawdzają ich od podszewki niech wezmą się za łapówkarzy

 4. Dżordż Lowerboj

  Dobrze, że ta w pełni ekologiczna inwestycja doszła do skutku.

  Wielkie kominy tej elektrociepłowni będą pochłaniały cały dwutlenek węgla z okolicy.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry