“Chętni wciąż się zgłaszają”

fot. WSS Nr 2

Zgodnie z przyjętą przez Ministerstwo Zdrowia strategią Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19, jastrzębski szpital został wyznaczony na szpital węzłowy. We wtorek, 29 grudnia, w Poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 jako pierwszy został zaszczepiony przeciwko wirusowi Sars-CoV-2 dyrektor szpitala Robert Rychel. Tego dnia szczepionkę otrzymało 150 osób.

W jastrzębskiej placówce zatrudnionych jest prawie 1200 pracowników. W ramach realizowanego przez Ministerstwo Zdrowia Narodowego programu zadeklarowało się ponad 539 osób. Chętni wciąż się zgłaszają. Z okolicznych podmiotów wykonujących działalność leczniczą oraz aptek zgłosiło się jeszcze 577 osób. Następne terminy szczepień pracowników sektora ochrony zdrowia zostały zaplanowane na 4 i 11 stycznia. (źródło: WSS Nr 2)

Wpisy na temat ““Chętni wciąż się zgłaszają””

 1. johan ruptawiok

  coś musiało pójść nie tak w firmach farmaceutycznych bo wymyślili że w Anglii wirus zmutował, ale szczepionka i na niego działa chociaż każdego roku na zwykłą grypę trzeba opracować nową szczepionkę chyba musi się kasa nie zgadzać.

  1. Pewnie że skandal. Bo robi się to za plecami i cicho sza a inni musza czekac w kolejce. TO SKANDAL!!!! Pisac trzeba do Kaczyńskiego i pinokia aby się odniósł do takiego skandalu

 2. Stop propagandzie

  Dobrze, że są jeszcze komentarze pod artykułami, bo może jeszcze ktoś następny jeszcze by uwierzył w tą “straszną” chorobę, po której trupy leżą na ulicy. Niech będzie jak ze szczepionkami przeciw grypie: kto chce niech się szczepi, bez dobrowolnego przymusu. No ale wtedy nie będzie dużych, planowanych zysków.

  1. Ty z głupoty do końca zycia nie wyjdziesz. Jak wielu w tym kraju. Mi odpowiada ten stan rzeczy choć mamy w sklepach spokój a nie łązili po galeriach jak po parku

 3. Już ruszyła akcje szczepień,
  Wszystko po to , by żyć lepiej.
  Znów naciski są medialne,
  Że szczepienie idealne!

  Wszystko szybko niesłychanie,
  W mgnieniu oka zatwierdzane.
  Każdy rząd chce kraj swój szczepić
  Wiec czas straszyć nas jak dzieci.

  Rok już mija tej pandami,
  Ktoś z nas zrobił tu jeleni!
  Niby tyle jest zakażeń,
  To medialny serwis wrażeń!

  Czy tak wielu covid złapał?
  Przecież rok już w świecie lata!
  Te miliony zakażonych!?
  Spójrzmy na to z innej strony,

  Prawda tutaj jest brutalna
  Wielka liczba w świecie marna!
  Media biją w wszystkie dzwony,
  Że miliony potwierdzonych.

  Lecz te liczby, chodź ogromne
  W skali świata są znikome.
  Roku już mamy tej komedii,
  Dziennej z mediów porcji bredni.

  Miały wszędzie leżeć trupy,
  Padać mieliśmy jak muchy!
  A po roku w skali świata
  Jeden procent złapał katar!

  1. To ja ci życzę abyś złapał takiego covida że bedziesz ledwo dychał pod tlenem a nie daj Boze pod respiratorem jak się czyta takich głupców to aż krew się zżyma. Wsród moich kolegów to 5 przechodziło powaznie do tej pory od września jeden lezy w szpitala już nie mówię o płucach jakie szkody im wyczynił. Ludzie to jest poważna sprawa ile ludzi teraz zmaga się po covidzie ze zdrowiem i dochodzi do siebie nawet jak przechodzili w nie ostrym stopniu.

  2. Taki mądry ten wieszcz, wiersze pisze, a taki głupi ( i wiersz i wieszcz). Obyś w Nowym Roku łapnął to coś w co nie wierzysz i nie na ulicy ale w twoim ciele i pod respirator. Przez takich debili będziemy wszyscy żyć w takich warunkach jak teraz.

   1. Głupi to ty jesteś. Nie mowie ze tego nie ma i ze nie jest straszne, ale człowieku włącz mózg przez rok zachorowało 1,01% całego świata. Puszczają ci ciagle liczby, który twój głupi mózg pewno porównuje z pieniędzmi i tam później to wyglada. 30 tys w złotówka to dużo, ale ludzi na 48000 to garstka. Pamiętaj nie każdy umiera na covidka, ale każdy zmarły może go mieć. Wyłącz TV włącz myślenie. Chcesz się szczepić twoja prywatna sprawa, na wole dbać o siebie, a nie siedzieć i non stop tego samego słuchać.

    1. Wyliczanki typu, tylko 1% świata zachorowało na Covid19 są nieuprawnione. To jest ” tylko ” ok. 50-60 mln populacji, czyli cała Ukraina. Czy to nie działa na wyobraźnię ? Każde życie jest warte by go chronić ? Trzeba sobie zadać pytanie : co będzie ze mną jeśli odmówię przyjęcia tej szczepionki ? Jakie będą konsekwencje nie przyjęcia szczepionki ? Czy lepiej, hipotetycznie zachorować na Covid19 ? Jak się zachować gdyby doszło do tej choroby w obrębie mojej rodziny ? Właśnie na takie pytania jest potrzebny wysiłek własnego mózgu a nie straszenie kogoś wiadomościami TV. Chcesz się zaszczepić ? Szczep się. Nie chcesz, Twój wybór !

     1. Do anonin nie prawa? 80 mln zachorowało zmarło dwa! Dziennie na świecie umiera 30 tys dzieci z głodu i co ty na to? Te dzieci na maja prawa żyć? Za ułamek tego co świat wydał na walkę z ta pseudo pandemia, mogli miliony dzieci uratować, kupując im po prostu jedzenie! 30000x365dni= 10.950.000, z wirusem głodu nikt nie będzie walczył, bo to koszta bez zysków!

    2. Pawel, używasz logiki w rozmowie z covidianami… równie dobrze możesz tłumaczyć lamparcicom, że nie należy przeklinać na ulicy…

     1. Ty Paweł to zaopiekuj się jednym murzynkiem i możesz wysyłać pieniadze mies na jego utrzymanie jak to robią inni a nie p******ć tu głodne kawałki ile to z głodu umiera, lub pomóc w Polce jakimś bidnym ludziom czy bezdomnym. nie patrz na świat tylko co ty robisz Takiej skali umieralności nie było nigdy i tylu zachorowań już nie mówiąc o skutkach ubocznych dla organizmu po przechorowaniu ilu ludzi ma problemy z płucami i nie tylko . włącz myślenie bo ciebie lub twoich bliskich moze ten covid doświadczyć boleśnie to wtedy zmienisz zdania

 4. Don Chuan Delamor

  Cos wam nie wierze. Propaganda i nic wiecej. ***** *** !! / przykladajcie dalej rece do tego ludobojstwa – ja tak to widze

 5. To też cos świadczy, że na tylu pracowników tylko tylu się zaszczepiło. Rząd robi wszytsko w TV daje reklamy, wypowiedzi lekarzy niektórych tylko aby się ludzie szczepili. Proszę podac skutki uboczne tej szczepionki.Nie podadzą bo sami nie wiedzą.

 6. Taaaak, już to widzę, las rąk…
  Pewnie dlatego ta nachalna i tandetna propaganda w mediach.
  W pierwszej kolejności powinni iść wszyscy, którzy wierzą w oficjalną wersję “pandemii” “niezależnego” who…

   1. Nie uciekam. Wirus każdego “dotyka”, żniwa zbiera w organizmach chorych lub osłabionych (jak każdy inny). Z każdą zarażoną osobą słabnie. Nie ma “bezobjawowości” – jednego z kłamstw przebogatej mafii farmaceutycznej. Przypuszczam, że już go miałem, ale spłynął po mnie jak po kaczce – po prostu dbam o odporność. Po za tym są sposoby i techniki zwalczania tego wirusa. Ale na nich nie zarobią duże filmy farmaceutyczne… więc mamy medialną nagonkę na czipionkę, która będzie ingerować nawet w nasze geny…
    Ale ty się szczep. Nie da się uratować całego świata.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Badania prenatalne

Badania Prenatalne NFZ.
Wyliczenie ryzyka możliwości
wystąpienia chorób genetycznych,
wykluczenie wad rozwojowych płodu,
potwierdzenie dobrostanu płodu.

Czytaj więcej »

Skup aut

Skup, złomowanie samochodów.
Gotówka i umowa od ręki.
Dojazd do klienta.
Wieloletnie doświadczenie i profesjonalizm.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny