Rzut za dolara dla Ukrainy

Ten pomysł zrodził się przy rodzinnym obiedzie, a błyskawicznie podchwyciła go redakcja jednej ze stacji telewizyjnych w Stanach Zjednoczonych. Zastanawiając się, co zwykli ludzie mogą zrobić dla uchodźców z Ukrainy, dwóch chłopców o jastrzębskich korzeniach postanowiło w nietypowy sposób wykorzystać swój sportowy talent.

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

„Mama zapytała nas, w czym jesteśmy dobrzy. Wtedy oboje z bratem pomyśleliśmy – koszykówka!” – tłumaczył młodszy z braci,10-letni Benjamin Mendoza w wywiadzie dla FOX 9.

Młodzi sportowcy sprzedają w internecie rzuty do kosza. Za dolara można kupić rzut wolny, za 3 dolary – rzut za 3 punkty. Prócz tego, na licytacje zostały wystawione bilety na mecze. Choć początkowo za cel zbiórki chłopcy postawili sobie zdobycie 500 dolarów, wyzwanie „Trzy punkty dla Ukrainy” pozwoliło już zgromadzić ponad 16 tysięcy dolarów. Pieniądze te zostaną przekazane na pomoc uchodźcom, którzy przyjadą do Jastrzębia-Zdroju. Choć bowiem Benjamin i Nathaniel na stałe mieszkają w Plymouth w Minnesocie, to ich rodzina pochodzi z naszego miasta – mieszka w nim nadal babcia chłopców.

„Trzy punkty dla Ukrainy” to 10-dniowe wyzwanie. Biorą w nim udział ludzie z całego świata – w tym Portoryka czy Rumunii. Można do nich dołączyć jeszcze do jutra. Chłopcy zachęcają również do wysyłania kartek z pozdrowieniami dla uchodźców – tak, by nie czuli się w nowym miejscu osamotnieni. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?