Chodź, zabierzemy Cię do kopalni!

fot. JSW

Dzięki nowoczesnej aplikacji „Kopalnie Jastrzębskiej Spółki Węglowej 3600” udostępnionej na stronie internetowej www.jsw.pl proponujemy Państwu – bez wychodzenia z domu – spacer po zakładach Spółki. To realistyczny obraz kopalni węgla kamiennego w technologii „wideo 360 VR”, dzięki której można rozglądać się dookoła i tylko od widzów zależy, na czym skupią swoją uwagę. Multimedialny spacer pozwala pokonać codzienną drogę górnika do pracy: od wejścia przez bramę kopalni, cechownię, łaźnię, lampownię, po zjazd „szolą” na dół do podziemnych wyrobisk zakładu. Później można wybrać, czy chcesz udać się do przodka, czy do ściany wydobywczej.

Spacer pozwala nie tylko zajrzeć w miejsca, gdzie pracują górnicy. Widzowie mogą poznać cały cykl produkcji węgla koksowego – od drążenia wyrobisk przygotowawczych, przez eksploatację ściany, transport poziomy i pionowy urobku, a następnie zakład przeróbczy, aż po załadunek węgla do wagonów kolejowych.

Aplikacja umożliwia spacer w oparciu o przygotowany scenariusz. Można jednak również, przy użyciu komputerowej myszki lub touchpada, samodzielnie eksplorować kopalnię, wybierając z przejrzystego menu interesujące miejsca, a następnie kierunek zwiedzania.

Z aplikacji najlepiej korzystać za pomocą gogli VR, co zapewni niezapomniane wrażenia i bliski kontakt z codziennym życiem kopalni, pomimo że w tej opcji materiały edukacyjne nie są dostępne. Dla bezpieczeństwa konieczne jest zapoznanie się z instrukcją obsługi producenta używanych okularów VR, gdyż nie wszystkie osoby mogą z nich korzystać.

Zapraszamy na stronę projektu>>>

Materiały zostały opracowane i zrealizowane przez pracowników JSW S.A., JSW Szkolenie i Górnictwo Sp. z o.o. oraz JSW IT Systems Sp. z o.o. (źródło: JSW)

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?