Chwałowice pogrążyły Granicę

Piłkarze pierwszej (liga okręgowa) i drugiej (klasa C) drużyny Granicy Ruptawa nie zaliczą minionego weekendu do udanych. Zespoły trenerów Tomasza Ciemięgi i Artura Nowaka musiały „solidarnie” uznać wyższość ekip Pierwszego Chwałowice, który w sobotę w ramach okręgówki zdobył Estadio de Libowiec (4:1), natomiast w niedzielę w zmaganiach klasy C poprawił sobie nastroje okazałym domowym triumfem (5:0).

W sobotnim starciu w Ruptawie honorowe trafienie dla Granicy zapisał na swoje konto w 60. minucie Dawid Bluck, który chwilę wcześniej pojawił się na murawie. Choć wynik na to nie wskazuje, nasz zespół postawił aktualnemu wiceliderowi ciężkie warunki, a pech gospodarzy podkreślił fakt, iż tuż przed przerwą jeden z naszych zawodników zaliczył gola samobójczego. W rezultacie porażki podopieczni Ciemięgi spadli na siódme miejsce i stracili kontakt ze strefą awansu do grupy mistrzowskiej.

W kolejnym spotkaniu Granica podejmie lidera z Połomi (12 września, godz. 16:00), natomiast C-klasowe rezerwy Ruptawy pojadą do Jejkowic.

5 września 2020, Ruptawa, 16:00
Granica Ruptawa – Pierwszy Chwałowice 1:4 (0:2)
Bramki: Bluck 61 – Herok 57, 70, Piełka 29, Głąb 44 (sam.)
Granica Ruptawa: Promny – Babisz, Kowal, Kiełkowski (67. Porębny), Głąb, Kapturski, Tasior (46. Syrek), Chmiel (75. Miąsko), Pańta (60. Bluck), Konopacki, Ceremon.

6 września 2020, Chwałowice, 16:00
Pierwszy II Chwałowice – Granica II Ruptawa 5:0 (2:0)
Bramki: Barczuk 13, 58, Adamczyk 21, Kosiorowski 46, Bąk 65

Źrodło: laczynaspilka.pl