Cieszyńska: Bezpiecznie, jak nigdy dotąd

„Zakończyła się całkowita przebudowa skrzyżowania ulic Wyzwolenia i Cieszyńskiej. Koszt tej drogowej inwestycji wyniósł niemal milion złotych” – informuje jastrzębski magistrat.

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

„Jej celem, choć nie jedynym, była poprawa bezpieczeństwa kierujących oraz pieszych i rowerzystów. Oprócz przebudowy samej jezdni, konieczna była poprawa lub wybudowanie od nowa całego szeregu instalacji, począwszy od wykonania przepustu ze studniami rewizyjnymi – po przebudowę istniejącej sieci energetycznej. Ingerencji budowniczych wymagała również ścieżka rowerowa od nowego skrzyżowania do ulicy ks. Płonki. Konieczna była budowa kanalizacji deszczowej oraz wyspy kanalizującej z kostki betonowej. Na koniec pozostało humusowanie i obsianie trawą. Z myślą o pieszych, przejście przez jezdnię jest oświetlone latarniami LED” – dowiadujemy się.

Wartość całkowita robót wyniosła 949 997,64 złotych. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

  1. Jechałem tam dzisiaj rano i obejrzałem to cudo. Wg mnie mieszkańców Ruptawy znowu potraktowano jak wieśniaków, którym chodnik jest nie potrzebny. Wydano mnóstwo kasy a chodników nie ma. No i te wspaniałe pomarańczowe rury odprowadzające płyny z działki mechanika, do rowu. ( mam nadzieję, że nie jest to szambo )

  2. Dzielnica Ryptawa

    Po pierwsze, to prace rozpoczęły sie na początku października i miały trwać do końca listopada, co i tak dla mnie jest absurdem, bo taki rodzaj robót porządna firma wykona w kilkanaście dni.
    Po drugie, nie dotrrzymano nawet tak grubo zawyżonego terminu i roboty wykonano z dwutygodniowym opóźnieniem, czyli łączny czas robót to PONAD DWA MIESIĄCE!

    1. Następny męczydupa któremu z nudów przeszkadza nawet to że garbaty ma proste dzieci.Trzeba było startować do przetargu i zrobić to w tydzień baranie.

    2. Przywrócić ul. Stodoły do normalnego ruchu. Jak długo mamy łamać przepisy. wyjeżdżając z posesji do ul. Pszczynskiej mam 20 m a objazdem 3 km.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Geodezja

Sporządzenie mapy do celów projektowych, aktualizacja mapy zasadniczej, inwentaryzacja powykonawcza budynków, przyłączy, wytyczenie budynków, podział nieruchomości.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny