Co dalej z bezpłatną komunikacją?

Co z bezpłatną komunikacją miejską w naszym mieście? Raz jeszcze wracamy do tego tematu, tym razem za sprawą czatu z udziałem prezydent Anny Hetman.

fot. MZK Jastrzębie

„To jest mój flagowy projekt od 2015 roku i bynajmniej od niego nie odchodzę, ponieważ uważam, że komunikacja bezpłatna dla wszystkich mieszkańców jest dobrym oraz ekologicznym rozwiązaniem (…) W 2021 roku zamierzaliśmy włączyć kolejną grupę, obok młodzieży i studentów, do bezpłatnej komunikacji. Niestety, Covid i sytuacja gospodarcza oraz finansowa związana z pandemią pogorszyły naszą kondycję pod względem ekonomicznym. Dlatego musimy ten projekt oddalić nieco w czasie. Ja jednak wierzę w to, że sytuacja ulegnie zmianie – miejmy nadzieję, iż będzie to szybciej niż później. Na pewno o tym nie zapominam i wiem, że Państwo tego oczekujecie” – powiedziała prezydent Anna Hetman.

 1. w żywcu busikiem za 6 zł jadę z żywca do ujsuł i im sie opłaca a tu przystanek 320 m i 6 u kierowcy czy to nie złodziejstwo?

  1. Dżordż Lowerboy

   Nie.

   To jest pojęcie zdrowej gospodarki wolnorynkowej pod świetlanym przywództwem pani burmistrz tej upadającej osady górniczej.

   Jak się komuś nie podoba, to zawsze może pójść do niej ze skargą. Ale co usłyszy od niej jako niepodważalny argument nauczycielki? “Idź zmoczyć gąbkę”.

  2. Wiesz. Bo w Żywcu maja 20 busików. Do tego 20 kierowców jak ktoś zachoruje to mają rezerwę na umowę-zlecenie. Mają zaprzyjaźnionego mechanika co naprawia jak trzeba poza kolejnością i Panią księgową na umowę-zlecenie do prowadzenia rachunków i to cała filozofia.
   W MZK jest kilka firm a w każdej sporo niepotrzebnej kadry w postaci urzędniczek z rodziny. A jak kilka firm to i kilka prezesów a ci za 7 tyś miesięcznie żyć nie chcą. Do tego armia mechaników co w sumie nic nie potrafi ale załapali się bo są z rodziny prezesa a normalny warsztat ich nie chciał bo zamiatać to w takim warsztacie sami potrafią.
   No i do całości trzeba dołożyć związki zawodowe bo jak że. No i nad całością musi ktoś czuwać czyli organ z UM ale oczywiście nie za darmo.
   I tu masz całe koszty różnic miedzy Żywcem a MZK.

 2. Edek z fabryki kredek

  Co to jest za autorytet ten Buzek i kto mu za to placi wyjdzmy z Uni i wszystko zacznie sie oplacac i nic nie bedzie szkodzic i znowu bedzie mozna kupic chleb pieczony na weglu a Buzek niech dalej sluzy Niemca powinien teraz wziac lopate i odkopac szyb na Morcinku ktorego zlikwidowal a teraz ma jeszcze czelnosc sie wypowiadac

 3. Wybory idą że się obudziła?
  Jeden dzień nie działały serwery MZK. I zamiast zrobić darmowe przewozy to walili mandaty tym co nie mieli e-bilet doładowany.

  1. Taka darmowa komunikacja, że i tak muszę płacić mandat, a posiadam zarówno ważną legitymację jak i zameldowanie na terenie miasta. Zwykła propaganda.

 4. Jsk była dobra sytuacji to pani nie dała darmowych przejazdów. Niech Pani nie mydli oczów jastrzebianom. 6 lat już jest a pani pisze taki bajki. Bo co wybory będą? I pani chce złapać na lep wyborców.

 5. Niech już sobie dadzą spokój z tymi odgrzewanymi co jakiś czas kotletami bo to już jest nudne i nawet nie warto się ani nad tym powielanymi bzdurami zastanawiać ani tym bardziej komentować.

 6. Zgadzam się z SEBOC – dodając i nie słowna . Zaznaczam że głosowałem na tą Panią , teraz żałuję to był mój największy błąd w życiu .

  1. Ja nie głosowałem, nie dałem się nabrać na obietnice, które przecież nic nie kosztują. I nawet nie mam do tej osoby żalu, bo wiedziałem czego można się spodziewać. Żal to mam do tych, którzy na tą osobę zagłosowali i zafundowali mi takiego prezydenta miasta.

    1. Ilonka Wojtala

     Chłopie, stuknij się w łeb! I to encyklopedią, bo durnoty wypisujesz. Co Cię obchodzi błyskawica? No chyba że jesteś kobietą w ciele mężczyzny, ale pewnie tak.

  1. Zgadzam się a przed wyborami pamiętam w Domu Zdrojowym gadała że na pewno będzie darmowa komunikacja jak ja wybiorą a wtórowała jej Gadowski który stał przy niej i bardziej on odpowiadał niż ona. Kłamczucha z tej pani prezydent.

   1. To tak jak obiecała miejsca nowe pracy strefy ekonomicznej już o zagospodarowaniu strefy centrum nie wspomnę wraz z z widmo koleją tanie banialuki teraz kiedy kolejne będą wybory zaś chetmanowa będzie śnić o latających talerzach i lotniskach ufo a ludzie łapią się na puste gadanie bo utrzymać się przy korycie trzeba przez tą osobę miasto i mieszkańcy upadnie bez powrotnie ludzie nie dajcie się ponownie zwieść obietnicami bez pokrycia.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Geodezja

Sporządzenie mapy do celów projektowych,
aktualizacja mapy zasadniczej,
inwentaryzacja powykonawcza budynków i przyłączy,
wytyczenie budynków,
podział nieruchomości.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny