Co?! Perfidnie sr…ją pod balkonami?

„Ja mam prośbę, aby psy na Warmińskiej nie sr…ły pod balkonami, bo nie można okna otworzyć – taki smród na całej ulicy. Zwierzęta wyprowadzają pod balkonami, po tym pięknym trawniku, i złośliwie rano, i wieczorem sr…ją, a właściciel nie zbiera, tylko perfidnie patrzy, czy piesek się wypróżnił, dokładnie tam, gdzie my mieszkamy. Na wprost Biedronki jest plac, niech tam sr…ją, jak paniusie nie zbierają po pupilu, albo pod swój balkon” – komentarz tej treści został wysłany na adres naszej Redakcji.

fot. archiwum

No cóż, pies, jaki jest, każdy widzi – ta prawidłowość dotyczy także kłopotliwego psiego metabolizmu, a właściwie jego efektu końcowego. Tymczasem, jak już informowaliśmy – i to, zdaje się, trzy lata temu – dwieście tabliczek z dramatycznym apelem „Posprzątaj po swoim pupilu” zaczęło pojawiać się w jastrzębskim krajobrazie.

„Akcja ma charakter edukacyjny, ale też informacyjny i mobilizujący, bo za nieuprzątnięcie psich odchodów grozi grzywna. Obowiązkiem właściciela jest posprzątanie po swoim pupilu” – informował wówczas Urząd Miasta w Jastrzębiu-Zdroju. A co usłyszeliśmy od urzędników w ramach swoistego podsumowania tej akcji? „Niestety, tabliczki są nagminnie niszczone. Zauważamy, że coraz więcej osób – zwłaszcza młodych – ma świadomość, że trzeba posprzątać po swoim pupilu, jednak wciąż psie odchody stanowią problem”.

 1. Jak dla mnie sprawa jest jasno. Obowiązek sprzątania na chodnikach. placach zabaw czy właśnie za balkonami, ale nie popadajmy w paranoje. W laskach czy na niektórych “polanach” jest to zwyczajnie niepotrzebne. Zdecydowanie gorsze jest śmiecenie czy wyrzucanie petów gdzie popadnie.

 2. Do Dzordza ,sraj ,sraj ludziom pod balkonem aż któregoś dzionka spadnie ci coś na gola d..e będziesz tak uciekał że nie utrzymasz rozpędu ,wyśmiewany głupi człowieku ,z tego co piszesz to należysz do patologi ,i sam nie wiesz co piszesz .

 3. Musi sie tym zajac straz miejska zamiast robic rzeczy niepotrzebne,To jest powazny problem. scigac opiekunow pieskow ,ktorzy nie sprzataja po swych pupilach.Tak jak sie robi w innych krajach .

  1. SM nie zrobi z tym nic. Jak widzi takie zajście to udaje ze nie widzi. Żona jednego ze strażników też nie sprząta a jak się jej zwróci uwagę to szkoda gadać jakiego słownika używa. I oczywiście mężuś 1-2 dni po zajściu bacznie obserwuje auto delikwenta pokazując wyższość ze może dać mandat za zaparkowanie kółkiem na trawniku.

 4. na pomorskiej jest samo, pies wali pod klatka a a paniusia udaje ze nie widzi, potem idzie do roboty na 8 godzin a pupilek ujada i daje popalić sąsiadom cały dzień. CHAMY !!! walić mandaty to by im sie odechciało pupilka na bloku

 5. Psy nie przeszkadzaja ,cieszy mnie że zwierzęta mają swoje domy i ludzie o nich dbają ,a dbają widać że są wypielęgnowane i piękne ,ale jest prośba do niektórych ludzi żeby sprzątali po pieskach ,bo jest tak że zostawiają to co zrobił pies nawet na chodnikach ,albo wyprowadzają psy dzieci i dzieci nie sprzątają ,jedynie tylko wysokie kary naucza ludzi żeby posprzątać po pupilu .

 6. Poki co obowiazuje prawo u nas .ze po pieskach sie sprzata,Jezeli opiekun nie stosuje sie do tego grozi mu grzywna .Na przyklad w Unii, chociazby w Hiszpanii ta kara do 600 euro.

 7. Sugar do Koko osobiście posiadam 2 pieski i sprzątam po nich. Przejść się pod balkonami jakiegokolwiek bloku… chyba że zaliczasz się do TYCH co wyrzucają wszystko przez balkon.

 8. I znowu blokersy te niby wychowane maja problem sami z sobą.
  Niestety blokersy co pobudowały się na Bziu i Ruptawie też wyprowadzają swoje posrańce sąsiadowi pod płot się wypróżnić.
  Czyli to już taka mentalność gorola z króliczoka wpisana w kod DNA.
  Ale są wyjątki i im chwała za to że sprzątają. Uczcie się od nich.
  Niestety ale SM jak widzi takie zachowanie to to olewa a to przecież ich psi obowiązek. A może uważają żeby nie widzieć bo jedna z żon strażnika też nie sprząta po swoim pchlarzu.

  1. odezwał się hanys kóry pali śmieci i szambo wylewa na pole lub do rowu. Bo takich maiłem sąsiadów. Hanysom słoma zawsze z butów wystaje bo gdyby nie ci przyjezdni do dalej tu wioska i nie mówili by językim polskim tylko tą swoją gwarą.

   1. Jestem Hanysem z dziada pradziada. Nie palę śmieci bo mam piec na gaz już lata. Z winy że miasto nie chce podłączyć mnie i sąsiadów pod nitkę CO już istniejąca w odległości od domu około 30m Ale za to śmieci segreguję prawidłowo. Gnojówki nie wylewam na pole bo mam tam za cenne uprawy żeby je niszczyć. Ale mam za to oczyszczalnie przydomową bo włodarze miasta mają w 4 literach podłączenie domów pod kanalizację.
    Za to w okolicy w ostatnich kilkunastu latach pobudowało się sporo ludzi z bloków. No i właśnie palą czym popadnie, śmieci podrzucają pod kosze innych domów. Część z nich jest od lat jeszcze nie przemeldowana a część i owszem ale w większości ładują wory do auta i chwała im jeżeli wywożą to na swoje byłe blokowiska a nie do lasu.
    Co do szamba bo kanalizacji nie ma. Pompują zgodnie z umową 1 raz na kwartał małą beczkę z wodociągów a reszta idzie wieczorem małą pompką z OBI wprost do rowu.
    I kto tu jest tym wrednym?
    Niestety w dawniejszych latach miałem do czynienia ze świeżo przyjezdnymi więc wiem na co ich stać było i co reprezentowali. I tu też pożal się boże z ich zachowaniem bo wychowania to nie mieli.

 9. Dlaczego w naszym mieście nie ma koszy z woreczkami lub torebkami na psie odchody jak w innych miastach w Polsce?

  1. Dżordż Lowerboy

   Dlaczego?

   Bo Jastrzębie to wcale żadne tam miasto, jak inne, ale pospolita upadająca osada górnicza.

   Proste.

   1. dżordż lowerboj

    Wybierzcie mnie na prezydenta miasta, zrobię z Jastrzębie metropolię taką jak Paryż czy Nowy Jork.
    Pamiętajcie: Dżordż Lowerboj na prezydenta! Łuhu!

  2. Na Jarze na Wielkopolskiej były swego czasu ale jak szybko się pojawiły tak znikły. Ja nie mam psa ale też mnie wkurza nie sprzątanie po psie. Trzeba zacząć paniusiom zwracać uwagę .

 10. Koko.do sugar i fotografik 😄jak się czyta wasze komentarze to człowiekowi słabo się robi widać jaką macie inteligencję i jak brudasy podchodzicie do sprawy z psimi gownami ,pojemniki na odchody były i zniknęły tak samo z tabliczkami żeby sprzątać po pupilu .Człowiek dobrze wychowany który dba o wygląd miejsca w którym mieszka posprząta po swoim pupilu a wiesniacy tego nie zrobią , wieśniara na ulicę niby modnie się ubierze ,pazury ma na 5cm prowadzi pieska na smyczuni a nie posprząta bo po co ?/Ludzie nie narzekajcie obserwować ,i robić zdjęcia zgłaszać do straży miejskiej i taki wieśniak nauczy się porządku ,jeżeli mamcia nie potrafiła dobrze wychować .Tak samo z śmieciami które wyrzucają za balkon ,społeczeństwo musi samo reagować na takie chamstwo ,a w Jastrzębiu wieśniaków i patologi nie brakuje jest ich dużo .

 11. Dżordż Lowerboj

  Pies w króliczoku to porażka. Dla psa oczywiście.

  Jeśli właściciel tak mocno kocha swojego czworonoga, to niech zapewni mu odpowiedni byt, nech kupi dom z ogrodem dla siebie i psa.

  A jak delikwenta nie stać? Cóż, nie dla psa kiełbasa.

  1. Głupku jeden ci na tych domach trzymają psy w małych kojacach gdzie pies nie ma nawet jak sob ie pochodzić. juz nie mówię o budzie która jest nie ocieplana na tych domkach to wielu nie puszcza psów na ogrody tylko ich trzyma jak niewolników w tych klatkach lub przy budzie. Można miec psa w bloku ale trzeba o niego dbac i wyprowadząc na spacery ja ze swoim wychodze 4 razy dziennie i to po 30 min. Ty zapewne hanys skoro piszesz króliczoków żałośni ewy jesteście ze swoją hanysowską mentalnością.

 12. Przeszkadzają im psy wędrujące pod balkonami ale ilość śmieci [pampersy, opleśniałe warzywa i owoce, kości, mięsa…]wywalane przez ludzi to nikomu nie przeszkadzają.

 13. Gdzie są kosze na odchody jak w innych normalnych miastach??? W tej sypialni rządzą nauczyciele i lepiej nie będzie zaczynajac o kupy kończąc na kulturze

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Geodezja

Sporządzenie mapy do celów projektowych, aktualizacja mapy zasadniczej, inwentaryzacja powykonawcza budynków, przyłączy, wytyczenie budynków, podział nieruchomości.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny