Co z tymi pieszymi?

fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Policjanci jastrzębskiej „drogówki” przeprowadzili akcję „Bezpieczny pieszy”. Jej głównym celem było ograniczenie liczby zdarzeń z udziałem pieszych, co znacząco wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa na naszych drogach. W rejonie skrzyżowań mundurowi szczególną uwagę zwracali na wykroczenia popełniane przez kierujących i pieszych użytkowników dróg.

„Przechodząc przez oznakowane przejście dla pieszych, dla własnego bezpieczeństwa należy pamiętać, że przejść możemy dopiero po upewnieniu się, czy nadjeżdżające pojazdy zatrzymały się. Nie można wtargnąć na jezdnię, a przechodząc po 'pasach’, należy iść zdecydowanym krokiem, nie należy zwalniać, zatrzymywać się, zawracać czy przebiegać przez przejście. Bezwzględnie należy również stosować się do nadawanej sygnalizacji świetlnej, jeśli taka na skrzyżowaniu funkcjonuje” – wyliczają stróże prawa. (źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój)

Wpisy na temat “Co z tymi pieszymi?”

  1. Niestety teraz ludzie wchodzą na pasy i nawet nie spojrzą czy w ogóle coś jedzie. Starsze Panie w kapturach spod których nawet głowa im nie wystaje wchodzą nie spojrzawszy w żadną stronę. Gorzej – nawet tam gdzie nie ma pasów wchodzą i uważają , że każdy samochód ma się zatrzymać lub zwolnić bo on idzie. Przechodzą w poprzek głównych krzyżujących się dróg. Kaufland i droga wjazdowa na parkingi koszmar ! Wchodzą prosto pod samochód. A i na czerwonym się przechadzają. Czekają tylko aż samochód przejedzie.

  2. Haha… a na Rybnickiej na przejściu z garaży kierowcy mogole nie reagują na pieszych, już kolejny przypadek jak idąc na pasach pojazd omija mnie i wjeżdża na przeciwległy pas normalnie cyrk a policji tam nie doświadczysz

  3. A gdzie tu widać pieszego ? Jakieś lasy ,jakieś zadupia .Na Wielkopolskiej 30 lat nie widziałem policjanta ,żeby coś kontrolował.Szczególnie skrzyżowanie koło Domusu .Zakręt i nie widać czy coś jedzie. Niektórzy zmykają w podskokach przed nadjeżdżającymi autami.

  4. Kierowca Bombowca

    Taka ta policja mądra i pouczająca. Polecam filmik w internecie „Policjanci potrącili człowieka na pasach przed komendą pollicji” Pewnie dzień później ogłosili, że to był skradziony radiowóz… Wszyscy jesteśmy ludźmi, czy to policjant, czy nie i przed pieszymi mającymi przepisy gdzieś, się nie uchronimy. Na dodatek coraz liczniejsze przywileje dla pieszych napędzają statystyki wypadków.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry