Coraz więcej wyjazdów do pacjentów z Covid-19

fot. archiwum

„Jeszcze w tym tygodniu baza łóżek covidowych w szpitalach w naszym województwie powiększy się o co najmniej 600 łóżek. W tym będzie kolejnych 112 miejsc, które uruchomione zostaną w szpitalu tymczasowym w Katowicach jako następny moduł. Jeśli będzie potrzeba tworzenia kolejnych łóżek dla chorujących mieszkańców, takie też powstaną” – podkreślił wojewoda śląski Jarosław Wieczorek podczas poniedziałkowej, 15 marca, konferencji prasowej poświęconej aktualnej sytuacji epidemiologicznej w województwie śląskim.

Jak zaznaczył wojewoda, dynamika wzrostu zachorowań na COVID-19 w naszym regionie jest jedną z najwyższych. Poziom tak zwanej średniej siedmiodniowej na 100 tysięcy mieszkańców przekroczył 46 osób. Dodał także, że obecną sytuację obrazuje chociażby liczba wyjazdów karetek w całym województwie. W miniony weekend na około 550 dziennych wyjazdów sanitarek – ponad 40 procent dotyczyło pacjentów z COVID-19. Na początku marca było to od 15 do 20 procent.

Trwa akcja szczepień przeciwko COVID-19. W województwie śląskim liczba szczepień ogółem wyniosła 485 448. Duże zainteresowanie szczepieniami jest wśród mieszkańców domów pomocy społecznej. (źródło: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach)

  1. Dr Oetker to też lekarz

    Wszystkich pacjentów w stanach zagrożenia życia, sprawach pilnych oraz każdych innych serdecznie zapraszamy prywatnie.

  2. kiedyś pacjent

    do Janusz jakiej pociech szukasz co najwyżej to jeszcze ochrzani taka czy taki raz leżałem na oddziale w naszym szpitalu to dwie takie lekarki wchodząc na sale nigdy nawet się nie uśmiechneły miny miały grobowe już nie wspomnę ze urodziwe tez nie były i tym tonem mówiły i jak najszybciej aby wyjśc z sali

    1. do kiedyś pacjent co do wygladu lekarek to musze okiem meskim stwierdizć że urodziwych to jest mało nawet się zastanawiałem dlaczego tak jest lub zdarzają sie takie babochłopy raz trafilem na taką to nie chciałbym byc z taką kobitą teraz to do szpitala się człek nie dostanie jak zrobili oddziały covidowe

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry