Coraz więcej zachorowań wśród najmłodszych

fot. pixabay

Jak donoszą lokalne media, u naszych sąsiadów – w wodzisławskim szpitalu – wzrosła zachorowalność na zapalenie płuc u dzieci. Na tamtejszej pediatrii – pełne obłożenie, plus kilka dodatkowych łóżek. Podobny scenariusz wypełnił się w przypadku Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 3 w Rybniku, gdzie zajęte są wszystkie łóżka.

A jak sytuacja wygląda w jastrzębskiej placówce?

„Obserwujemy wzrost zachorowań spowodowanych wirusem RSV, ponadto chorób takich jak zapalenia płuc czy oskrzelików. Dotyczy to przede wszystkim najmłodszych dzieci. W tej chwili na Oddziale Pediatrycznym hospitalizowanych jest 18 pacjentów. Dzieci są testowane na obecność wirusa Sars-CoV-2, w związku z tym wiemy, że to nie są zachorowania na Covid” – informuje Marcelina Kowalska, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.

  1. To wynik zaniku odporności niestety nic ciekawego z tej ostatniej izolacji i przyszłej nie będzie… Dzieci jak nie chore to antyspołeczne. Tragedia.

  2. Jeździ dziatwa autobusami bez maseczek. Starsze osoby zazwyczaj zakładają je. Jeszcze niedawno policja kontrolowała autobusy i co, nagle utracili uprawnienia do kontroli?, brakło chęci?

      1. To jeszcze jakiś inny wirus niż covid celebryta istnieje. Czyżby nowa szczypawka się szykowała. Nigdzie nie slychac o cowidzie w krajach muzułmańskich czyżby tam macki big farmy nie sięgały .

  3. Jest cudowne panaceum big pharmy: więcej szcz.pień! To na pewno pomoże…
    A poważnie: przestańcie rodzice truć dzieci produktami mafii szcz.pionkowej.
    Medicus curat, natura SANAT.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?