Cyrek z brązem, Osinka w finale

Fot. Facebook / BKS Jastrzębie

W Gliwicach trwają obecnie 16. Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska Kobiet. Choć impreza jeszcze trwa, już teraz wiemy, iż BKS Jastrzębie ukończy ją z dwoma medalami. W rywalizacji kadetek brąz zdobyła już Aleksandra Cyrek (70 kg), natomiast wśród juniorek do finału kategorii 48 kg awansowała Małgorzata Osinka.

Aleksandra Cyrek przystąpiła do turnieju opromieniona mistrzostwem Polski zdobytym na niedawnej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Jastrzębianka rozpoczęła turniej w kategorii do 70 kg od pewnego zwycięstwa nad Zuzanną Orłowską z Akademii Boksu Gortata Jaworzno (5:0). Niestety, w półfinale nasza zawodniczka trafiła na bardzo mocną reprezentantkę Węgier Nikolett Kovacs, która odniosła jednogłośne zwycięstwo na punkty. Tym samym Cyrek finiszuje na najniższym stopniu podium.

Dodajmy, że obok brązowej medalistki w Gliwicach walczyła także kolejna z jastrzębskich kadetek Julia Kierc, która jednakże w swojej pierwszej walce w kategorii do 52 kg musiała uznać wyższość Natalii Świątek (Nowohucki KB)

Z kolei juniorka Małgorzata Osinka ma już za sobą półfinały kategorii do 48 kg. Nasza pięściarka w swojej pierwszej walce nie dała szans Wiktorii Wałaszewskiej z Wisły Tczew, kończąc pojedynek w trzeciej rundzie. Takim samym rozstrzygnięciem zakończył się drugi z półfinałów, w którym triumfowała Natalia Kuczewska z Mazura Ełk. To właśnie niedawna wicemistrzyni świata będzie finałową rywalką naszej zawodniczki.

Źródła: bokser.org, Facebook / BKS Jastrzębie

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry
PSE
Trudny kompromis