“Czerwona strefa” – aktualne zasady w sporcie

Komunikat Ministerstwa Sportu:

Od soboty 24 października cała Polska znajduje się w czerwonej strefie – oznacza to nowe zasady obowiązujące m.in. w sporcie.

WSPÓŁZAWODNICTWO I WYDARZENIA SPORTOWE – bez udziału publiczności
– Wydarzenia sportowe, współzawodnictwo sportowe i zajęcia sportowe w całej Polsce odbywają się bez udziału publiczności.

ZAJĘCIA, WYDARZENIA SPORTOWE ORAZ WSPÓŁZAWODNICTWO SPORTOWE – liczba uczestników bez zmian
– W zajęciach lub wydarzeniach sportowych oraz współzawodnictwie sportowym (z wyłączeniem pól golfowych, kortów tenisowych, stajni, stadnin i torów wyścigowych dla koni, infrastruktury do sportów wodnych i lotniczych, których nie dotyczą ograniczenia co do maksymalnej liczby osób) może brać udział nie więcej niż 250 uczestników jednocześnie, nie licząc osób zajmujących się obsługą wydarzenia.
– Zajęć i wydarzeń sportowych oraz współzawodnictwa sportowego nie dotyczy zakaz organizowania zgromadzeń. Nie stosuje się tu również odnoszącego się do zgromadzeń limitu uczestników wynoszącego 5 osób.

SIŁOWNIE, KLUBY I CENTRA FINTESS, BASENY, AQUAPARKI
Obowiązuje zakaz prowadzenia działalności z wyłączeniem podmiotów, które:
– działają w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów,
– są przeznaczone dla osób uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych,
– są przeznaczone dla studentów i uczniów – w ramach zajęć na uczelni lub w szkole.
Obowiązuje zakaz prowadzenia działalności usługowej związanej z poprawą kondycji fizycznej obejmującej działalność usługową łaźni tureckich, saun i łaźni parowych, solariów, salonów odchudzających, salonów masażu itp. mającą na celu poprawę samopoczucia).

SPORTOWE KLUBY TANECZNE
– Obowiązuje zakaz prowadzenia działalności polegającej na udostępnieniu miejsca do tańczenia organizowanego w pomieszczeniach lub w innych miejscach o zamkniętej przestrzeni. Z zakazu wyłączone są sportowe kluby taneczne.

Więcej: https://www.gov.pl/web/sport/ >>

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?