Stal Nysa
Barkom Lwów (b)
BBTS Bielsko-B. (b)

Czeski strzał, zwycięska wojna!

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla skompletowali w sobotnie popołudnie trzynaste z rzędu zwycięstwo w tym sezonie! Po znakomitej (dla kibiców) siatkarskiej bitwie nasz zespół pokonał na wyjeździe pretendującą do drugiego miejsca Skrę Bełchatów 3:2 (23:25, 25:20, 25:23, 26:24, 15:10), za sprawą czego umocnił się na pozycji wicelidera. Klasą dla siebie był czeski atakujący Jan Hadrava, który zdobył 29 pkt. i zasłużenie otrzymał statuetkę MVP.

Dodajmy, że jastrzębianie przerwali w ten sposób serię Skry, która wcześniej wygrała osiem meczów z rzędu. Co więcej, to już… dwunasta kolejna ligowa wygrana naszych siatkarzy nad bełchatowianami, którzy na triumf w PlusLidze nad naszym zespołem czekają od niemal pięciu lat.

Emocjami w sobotnim pojedynku dałoby się obdzielić kilka spotkań. Pierwszy set należał do gospodarzy, choć jastrzębianie zdołali pod koniec dać sobie szansę na wygraną, doprowadzając do remisu po 21. W drugiej i trzeciej partii górą byli podopieczni Andrei Gardiniego, zwyciężając do 20 i 23. Tu główną rolę odgrywał Jan Hadrava oraz znakomicie mu podający Benjamin Toniutti. Dodajmy, że jastrzębianie po mistrzowsku wykorzystali tu nieliczne błędy Skry i w kluczowych momentach „odrywali się od nieprzyjaciela”.

Najbardziej emocjonujący był czwarty set, gdzie wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie (4:2, 5:6, 8:6, 9:10, 11:10, 17:18, 20:19, 23:24, 26:24). Żal tej partii głównie dlatego, że goście przez długi czas utrzymywali inicjatywę w bitwie „punkt za punkt”, a ponadto mieli w górze piłkę meczową. Niestety, na finiszu trzy punkty zdobyła Skra i doprowadziła do tie-breaka.

Tu już emocje buzowały do tego stopnia, że przy stanie 4:3 doszło do połtawsko-belgradzkiego pojedynku słownego, po którym Jurij Gladyr i Aleksandr Atanasijević dostali po czerwonej kartce. Po tej decyzji sędziego mogliśmy zresztą przekonać się, że „Jurek” również w emocjach mówi znakomicie po polsku. Ciśnienie lepiej wytrzymali mistrzowie Polski, którzy po akcjach Łukasza Wiśniewskiego i Tomasza Fornala zyskali trzy punkty przewagi, której już nie wypuścili z rąk.

Teraz przed Jastrzębskim Węglem ostatnie z serii spotkań „co trzy dni”, czyli domowe starcie w CEV Champions League z Knack Roeselare (25 stycznia, godz. 18:00). Za tydzień nie gramy z uwagi na fakt, że zaplanowany na 30 stycznia pojedynek z Asseco Resovią odbył się awansem.

22 stycznia 2022, Bełchatów, 14:45
PGE Skra Bełchatów – Jastrzębski Węgiel 2:3 (25:23, 20:25, 23:25, 26:24, 10:15)

Jastrzębski Węgiel: Hadrava, Toniutti, Gladyr, Wiśniewski, Fornal, Clevenot, Popiwczak (libero) – Szymura, Macyra

Wpisy na temat “Czeski strzał, zwycięska wojna!”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.