Czy do Zdroju zawita XXI wiek?

fot. Marek Wróbel

„W imieniu mieszkańców, którzy korzystają ze stref płatnego parkowania, obowiązujących w pasie drogowym ulic: 1 Maja, Słonecznej, w rejonie ronda ulic: Słoneczna, 1 Maja, 11 Listopada, Zdrojowa, Witczaka oraz w rejonie skrzyżowania z ulicą 1 Maja, zwracam się z zapytaniem, czy istnieje techniczna możliwość pobierania opłat parkingowych za pomocą aplikacji mobilnych?” – pyta włodarzy Jastrzębia-Zdroju radny Grzegorz Mosoń.

„Na rynku działa wiele firm oferujących takie rozwiązania. Z powodzeniem można również wykorzystać zdolności uczniów i nauczycieli – na przykład Zespołu Szkół nr 6, którzy w ostatnim czasie stworzyli kilka aplikacji na smartfony. Podobne funkcjonalności z powodzeniem działają w wielu miastach w Polsce. Dzięki nim kierowcy mogą w łatwy i wygodny sposób uiścić opłatę za parkowanie. Jestem przekonany, że takie rozwiązanie powinno być standardem, do którego nie trzeba przekonywać” – argumentuje miejski rajca.

Czy Wy także, drodzy Czytelnicy, zgadzacie się z przedmówcą?

 1. Do
  Jastrzębia-Zdroju radny Grzegorz Mosoń

  Człowieku może byś wsiadł w auto i zajechał np. do Cieszyna pod sklep Leroy Merlin. Maja tam parkomaty – cena nie gra roli do 2h i tak za darmo. Ale inna beczka. Są tam parkomaty drukujące bilety. Płatność bilonem,banknotem i kartą. Wydające resztę! Na parkomacie jest du.. logo kto go wyprodukował i tam postawił. Zadzwoń do nich i zapytaj może za niewielką opłata dorobią płatność mobilną.

  Szanowni radni od siedmiu boleści czy wy potraficie coś od siebie zdziałać i zaproponować czy tylko interpelacje wyssane z du… I na tym kończy się wasza odpowiedzialność z ramienia mieszkańców?

 2. Dżordż Lowerboy

  Powinno dać się uregulować płatność w parkomacie kartą bankomatową i po problemie.

  Ale do obsługi tego wiekopomnego pomysłu należałoby zatrudnić około 100 informatyków w UM.

  1. Ilonka Wojtala

   UM Jastrzębie-Zdrój czeka właśnie na Ciebie!
   Super informatyk Dżordż Lowerboj lub Dżordż Lowerboy albo jeszcze inaczej – czort wie, jak jeszcze się nazywasz. Tam będziesz mógł wykazać się kreatywnością oraz pomysłami, włodarze na pewno Cię doecnią.

 3. Po co jakieś parkomaty czy mobilne płatności.
  Dziennie oddelegować 5 osób z UM do pełnienia funkcji parkingowego. Oczywiście za karę to i nauczą się rzetelnej pracy w przerośniętym UM.

 4. uważam że będzie to lepsze rozwiązanie od obecnego dla przykładu chcąc opłacić parkowanie dowiadujesz śię że parkomat nie przyjmuje niektórych nominałów z lat 2018.2019.2020.więc co ma zrobić osoba której to spotka szukać szukać innego nominału pytam się gdzie jest podany nr. tel. i co mam czekać aż zjawi się wybawca i co on mi doradzi na dzień dzisiejszy powinny być pobierane opłaty przez inkasenta do czasu dostosowania parkomatów do wszystkich nominałów obowiązujących w naszym kraju .

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
Poprzedni
Następny