1. Do Ryśka ,Rysiu ty będziesz ludziom wciskał kto kogo ma wybierac w czasie wyborów .
  Swoją rade możesz przekazać swojej teściowej ,dzieciom i znajomym żeby w przyszłości nie głosowali na nauczycieli !
  Znalazł się profesor który pluje jadem z POKOmuch .
  Radzę ci żebyś podsumował pracę naszej szanownej prezydent ,jak się rozwija Jastrzębie.
  Nie ma nic ,po zamknięciu kopalń bezrobocie i bieda .

  1. Anonimie: Tak, masz rację. Po Janeckim zostały (przynajmniej) nowe chodniki w Bziu. Chwała mu za to. Poza tym, jak mówią starsze panie z Uniwersytetu III wieku: “on tak ładnie mówił…” I tyle…
   Super! Takich więcej.
   Ostatnie Twoje zdanie to chyba cytat p. Kononowicza, czyż nie?
   Aha, a to, że nie zgadzam się z radną katechetką nie upoważnia Cię do tak daleko idących osądów. Ja Cię nie obrażam…
   No i nikomu nic nie wciskam, i nie każę. To, że wskazuję, aby wybierać ludzi kompetentnych, to chyba dobrze zrobi prawicowym, centrowym i lewicowym mieszkańcom. Nie mówiąc już o nacjonalistycznej flance. Dobrze dla miasta (obojętnie przez kogo zrobiona) – to dobrze dla mieszkańców. Dla Ciebie, i dla mnie też. I dla sąsiada, którego może lubisz, a może nie 😉
   Chyba, że uważasz, że miastem mają rządzić nieudacznicy, lizusy i tępaki, ale za to musowo z ramienia i po linii (jak to się kiedyś mówiło) partii, akurat rządzącej (obojętnie jakiej, żeby nie było…)
   Poczytaj czasami do końca i przeanalizuj rządy miastem, jeśli jesteś na tyle “zaawansowany wiekiem” 😉 , że pamiętasz i znasz. A rządzili naszym miastem różne partie, ugrupowania, koalicje. Wojenki były zawsze. A z jakiego powodu? Ano, naciski partyjne i uległość naszych (bez)radnych telefonom z aktualnego KC (Komitetu Centralnego, jakkolwiek się mienił). A miasto (powiatowe) powinno być “przedsia”, robić to, co dla niego dobre, a nie zgodnie z naciskami Premiera/Prezesa/Ważniaka z województwa.
   P.S.
   Ja tam biedy w Jastrzębiu jakoś nie widzę… Kiedyś pod Minimalem, czy innymi marketami pełno było “Kerowniku odwiozę wózeczek”, czy “daj pan 20gr do piwa”.
   Teraz czasami się zdarzy ten sam znajomek pod Biedrą na Dolnym, ale to odosobniony przypadek. Kopalnię Moszczenicę i Jastrzębie (te nasze) zamknęli (nie miasto przecież), ale wszyscy dostali pracę, albo wcześniejsze emerytury (urlopy górnicze). Normalny facet, nie z górnictwa, chciałby dostać tyle w wieku 65 lat, co oni dostali w wieku 45-48 lat życia jako wcześniejsza emerytura (która wzrośnie po dojściu do standardu 25 lat pracy/50 lat życia).
   Bezrobocie i biedę to jedź zobaczyć w inne regiony Polski.
   A podsumowywać pracę pani Prezydent będziemy w swoim czasie wyborów. Jak na razie uzyskała >50% przy pierwszej turze drugiej kadencji, co nie zdarzyło się w wielu miastach Polski. Żeby nie było: Bez mojej oceny, tu w tym miejscu jej zasług/win, ale zadecydował suweren miasta Jastrzębie. I z tym się trzeba zgodzić, a nie pluć. Zagłosujesz znowu, ja i inni też. Jak: ano zobaczymy…

  1. Mieszkańcy miasta nie narzekają na wszystko.
   Narzekają przede wszystkim na zacofanie i brak rozwoju w tym mieście a mają to tego podstawy bo widzą jak wszystkie ościenne miasta się rozwijają,dbają o mieszkańca oraz jego wszechstronny rozwój zapewniając im pracę,mieszkania,kulturę i rozrywkę i szansę na cywilizowany wszechstronny rozwój,
   czego brak w naszym mieście.
   Kłamstwa i fałszywe obietnice z kampanii wyborczej są nie realizowane my mieszkańcy to widzimy.

 2. Nie powinno sie zadawac tak konfliktowych pytan. Postawie podobne pytanie:
  Czy pary homoseksualne lubia gwalcic dzieci?
  Czy teraz wiedzicie manipulacje, jaka odpowiedz jest dobra? “Tak” lubia i to robia, “Nie” nie lubia i to robia.

 3. Nie nie lubią. Wykazują tylko swoje niezadowolenie miastem i ich włodarzami. Ale że prawda w tym wypadku wiąże się z narzekaniem no to trudno. Takich mamy włodarzy.

  1. Tak, lubią. Wykazują swoją frustrację, oraz naiwnie sądząc, że są ANONIMOWI, bluzgają i piszą co im ślina na język (palec na ekran) przyniesie. Większość to i tak tzw. gimbaza, lub matołki piszące z podstawowymi błędami ort., bo o interpunkcję już mało kto “rwie włosy”. Choć czasem bez interpunkcji zrozumieć: co autor miał na myśli? – przerasta możliwości normalnego człowieka… ciąg luźno powiązanych słów bez logiki, bełkot, kilka niedokończonych wyrazów, baaardzo luźno związanych ze sobą, bez sensu i logiki… Tak, jak w tej główce się to kotłuje, tak autor pisze i publikuje bez najmniejszego sprawdzenia, czy analizy napisanego tekstu.
   A niezadowolenie z włodarzy – fakt: widząc naszych bez(radnych), od wielu lat wojenka skrajnej prawicy z pozostałymi formacjami (jakkolwiek one się nazywały), to zacietrzewienie i te polityczne zoo, miernoty i typki nie wiadomo jakiego pochodzenia… cóż: sami jesteśmy sobie winni… wybory, i znowu wybieramy zdjęcia politycznych ulotek, totalnie nieprawdziwe hasła wyborcze… no, hasła fajne, ale to tylko hasła. Prawda i tak jest inna. Przypomina mi się stara prawda: Jeśli ktoś mówi, że nam coś załatwi po wyborach – to znaczy że mówi. I tylko mówi… Nie wybierajmy emerytów górniczych, jeśli nie potrafią sklecić poprawnie kliku logicznych zdań, nie wybierajmy partyjnych lizusów, starych komuchów, skrajnych zacietrzewionych, niedouczonych pieniaczy prawiących nam o kulturze, rodzinie, wychowaniu, religii, etc.
   Naprawdę jesteśmy (wyborcy) bezmyślną kupą bezmózgowców nie potrafiącą sami decydować o sobie i nie znającą wartości swojego życia, które potrafimy docenić i zaakceptować? Nie wybierajmy pieniaczy, katechetek i politycznych lizusów! Wybierzmy menadżerów i gospodarzy.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?