Czy Jastrzębie pomoże uchodźcom?

fot. pixabay

Po tym jak Władimir Putin zaatakował Ukrainę, polskie władze przygotowują się na przyjęcie ludzi uciekających przed wojną. Dziś już wiadomo, że uchodźcy mają być kierowani do docelowych miejsc w całym kraju. A czy Jastrzębie-Zdrój podjęło już przygotowania – jeśli tak, to jakie – w związku z sytuacją za naszą wschodnią granicą?

„Nie jesteśmy w posiadaniu takich miejsc jak bursy, internaty czy wolne mieszkania. Jednak gwarantujemy pomoc tymczasową w postaci dostosowania obiektów miejskich dla potrzeb uchodźców z Ukrainy oraz zabezpieczenie wyżywienia. Dziś, 25 lutego, w południe mamy nadzwyczajne spotkanie z wojewodą śląskim. Czekamy na wytyczne i sugestie, jak władze województwa chcą organizować pomoc, by móc się dostosować” – informuje jastrzębski magistrat.

Wpisy na temat “Czy Jastrzębie pomoże uchodźcom?”

 1. Irka.
  Do ludzi którzy piszą na nie .
  Tak wyglądało życie i druga wojna światowa Polaków jak obecnie jest na Ukrainie .
  Maniak fanatyk chory psychicznie rozpoczął wojnę ,maniak walczy o kawałek ziemi ,zabija ludzi ,dzieci co ten człowiek ma w głowie uzbroił się po zęby i walczy o co !
  Ten człowiek i jego ludzie mają krew na swoich rękach .
  W Polsce mamy pokój i spokój dzięki naszym dziadkom ,rodzicom którzy tak walczyli o wolność polski,tak jak dzisiaj walczą na Ukrainie .
  Należy pomagać ,bądźmy solidarni z Ukraina.
  Wierzyć się nie chce patrząc co tam się dzieje .
  Mamy 21 wiek .
  Za naszą granicą jest wojna ,jest dramat ludzi,giną ludzie ,palą się miasta ,wsie .

  1. Edek z fabryki kredek

   A kto bedzie walczyl za Polske dziadkow juz nie ma kto straci na tej wojnie oczywiscie Polska ktora zawsze pierwsz tam gdzie jej nie trzeba kto zyska oczywiscie Niemcy i poplecznicy Putina i taka jest prawda i nic z tego czy jest 21 wiek czy 22 wiek chcesz pomagac to sobie pomagaj za swoje pieniadze

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry