Czy Jastrzębie zmniejszy zużycie energii?

fot. pixabay

„Będziemy to analizowali, pewnie jakieś oszczędności da się wygospodarować. Przygotowujemy taki plan oszczędności energii, który staramy się bez uszczerbku dla mieszkańców zrealizować. Myślę, że pierwsze wnioski będą gdzieś tak w okolicach października-listopada, dlatego że też czekamy na rozstrzygnięcie przetargu na energię elektryczną, w trakcie której jesteśmy. Spodziewamy się podwyżki, ale mamy nadzieję, że ta podwyżka nie będzie znaczna” – powiedział na antenie Radia 90 Roman Foksowicz, wiceprezydent Jastrzębia-Zdroju, odpowiadając na pytanie, czy miasto, zgodnie z zaleceniem premiera, zmniejszy od 1 października zużycie energii o 10 procent.

Jak zauważył, miasto zrobiło już sporo w tym temacie.

„Przede wszystkim wszystkie nasze jednostki mają już ogrzewanie albo centralne – miejskie, albo centralne sieciowe, gazowe. Nie mamy już tak zwanych kopciuchów. Od lat wprowadzamy również wymianę oświetlenia ulicznego na energooszczędne, czyli lampy ledowe głównie, a stare lampy niektóre są wyposażone w system oszczędnościowy, w system ściemniania, który pozwala też na ograniczenie zużycia energii” – dodał wiceprezydent. (źródło: radio90.pl)

 1. Prawy i Sprawiedliwy

  Niech z Urzędu Miasta pozwalniają 3/4 niepotrzebych nierobów którzy to tylko mitrężą niepotrzebnie czas i zużywają prąd, wodę i centralne ogrzewanie z naszych podatków i będą wystarczająco duże oszczędności dla miasta.

  1. …a zaraz po nich: ZWOLNIĆ 3/4 ‘niepotrzebnych nierobów’ w kopalniach, ZWOLNIĆ 3/4 ‘niepotrzebnych nierobów’ w szpitalach i przychodniach, ZWOLNIĆ 3/4 ‘niepotrzebnych nierobów’ w szkołach i przedszkolach… przecież oni też zużywają ‘niepotrzebnie’ prąd. Prawy i Sprawiedliwy (widzę że login zobowiązuje) – wróćmy zatem do średniowiecza.

   1. Prawy i Sprawiedliwy

    Jak byś był trochę inteligentny to byś pomyślał o tym że pracownik kopalniany, według ciebie nierób , a przynajmniej w JSW nie jest opłacany z budżetu państwa i z naszych podatków ,ale gdzie tam u ciebie coś takiego jak inteligencja.

 2. Reklama na MOKu, bijąca po oczach, powinna być już dawno wyłączona. Dziwię się mieszkańcom bloków na przeciwko (Śląska), że nie zgłaszają problemu tej ciągłej dyskoteki w swoich mieszkaniach, i to przez całą noc.
  W dobie oszczędności- w pierwszej kolejności powyłączać te świecąco-migające goowna.

 3. tu nic o.hetman nie to i w tym kierunku dosłownie nic jakieś głupie reklamy podświetlane urzędy świecące.sadzi klaby kupuje donice .a dla miasta nic betonuje go już dość władzy tej pani niech idzie do siebie do domu tam może se robić co chce

 4. Ograniczyć czas oświetlania miasta .
  Nie oświetlać budynków użyteczności publicznej po ich zamknięciu. Po co te świetlne reklamy na kinie Centrum ?

  1. PO CO?? po to żeby latem (kiedy szkoła ‘nie działa’) prąd był produkowany ale NIE sprzedawany, a zimą kiedy potrzeba go najwięcej produkcja byłaby na abstrakcyjnie niskim poziomie… a ćwierć banki wpakowane na dach żeby ‘ekologicznie wyglądało’

   1. gdyby obudziła się wcześniej nasza prezydent to 80% wyprodukowanej w lato energii która była by wtłoczona do sieci mogła by odebrać z zimę gdzie zapotrzebowanie było by duże !

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
PSE
Trudny kompromis