Czy Jastrzębie zmniejszy zużycie energii?

fot. pixabay

„Będziemy to analizowali, pewnie jakieś oszczędności da się wygospodarować. Przygotowujemy taki plan oszczędności energii, który staramy się bez uszczerbku dla mieszkańców zrealizować. Myślę, że pierwsze wnioski będą gdzieś tak w okolicach października-listopada, dlatego że też czekamy na rozstrzygnięcie przetargu na energię elektryczną, w trakcie której jesteśmy. Spodziewamy się podwyżki, ale mamy nadzieję, że ta podwyżka nie będzie znaczna” – powiedział na antenie Radia 90 Roman Foksowicz, wiceprezydent Jastrzębia-Zdroju, odpowiadając na pytanie, czy miasto, zgodnie z zaleceniem premiera, zmniejszy od 1 października zużycie energii o 10 procent.

Jak zauważył, miasto zrobiło już sporo w tym temacie.

„Przede wszystkim wszystkie nasze jednostki mają już ogrzewanie albo centralne – miejskie, albo centralne sieciowe, gazowe. Nie mamy już tak zwanych kopciuchów. Od lat wprowadzamy również wymianę oświetlenia ulicznego na energooszczędne, czyli lampy ledowe głównie, a stare lampy niektóre są wyposażone w system oszczędnościowy, w system ściemniania, który pozwala też na ograniczenie zużycia energii” – dodał wiceprezydent. (źródło: radio90.pl)

    1. Policja nie jest finansowana przez miasto tylko straż miejska,nie wiesz to nie oznajmiaj światu że jesteś nieukiem,a rowerzystów kontrolować i karać bo zachowują się jak święte krowy

    1. oraz: Traugutta, Długosza, Podleśnej, Okrzei, Libowca, Niepodległości, Cichej, Granicznej, Pszczyńskiej Ranoszka…. i tak dalej.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
PSE
Trudny kompromis