Czy JSW stać na podwyżki?

Od 1 lipca tego roku płace w Jastrzębskiej Spółce Węglowej wzrosły o 3,4 procent. Reprezentatywne organizacje związkowe uważają, że powinny wzrosnąć o 6 procent, domagają się także kilkutysięcznych jednorazowych świadczeń, wyrównujących brak podwyżek w poprzednich latach.

fot. JSW

„Zapewniam, że temat wynagrodzeń będzie traktowany przez Zarząd JSW bardzo poważnie, trzeba jednak pamiętać, iż nawet najbardziej uzasadnione oczekiwania strony społecznej można zaspokoić tylko wtedy, gdy firmę na to stać” – zastrzegł Tomasz Cudny, prezes JSW, cytowany przez PAP. Wyraził jednocześnie przekonanie, że wspólnie z reprezentatywnymi organizacjami związkowymi nowy Zarząd znajdzie rozwiązanie korzystne dla załogi, jaki i dla Spółki.

Prezes podtrzymał wcześniejsze założenia, że w tym roku Grupa Kapitałowa JSW wyda na inwestycje około 2,6 mld złotych, w tym około 2 mld złotych w samej Spółce. „Plan w tym zakresie na 2021 rok nie zmienił się” – zapewnił prezes, podkreślając potrzebę kontynuacji strategicznych inwestycji, między innymi budowy nowej kopalni Jastrzębie-Bzie, skąd pierwszy węgiel koksowy ma „wyjechać” pod koniec tego roku.

Przypomniał, że JSW, która zamknęła miniony rok ponad 1,5-miliardową stratą, ma za sobą trudny czas kryzysu na rynku węgla koksowego oraz kryzysu wywołanego przez pandemię. (źródło: nettg.pl)

  1. Strażacy z kwk zofiówka nie dostali 3.4 %tyrają za minimalną płace a płace nie potrafią dodać 3.4 do wypłaty pytają się prezesa czy to zgodne z prawem czy to nie jest nierówne traktowanie pracowników ,nie ma dodatków świątecznych mimo zarządzenia prezesa poprostu wstyd najwyższa stawka to 2280 brutto teraz wiemy czemu nie ma młodych pracowników Panie Prezesie prosimy o pomoc

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?