Czy mieszkańcy chcą szybkiej kolei?

W związku z rozwojem pandemii zaplanowane na piątek, 11 lutego, konsultacje dotyczące przywrócenia połączenia kolejowego zostały odwołane.

fot. pixabay

„Ponieważ otrzymujemy do Państwa wiele sygnałów związanych z przedstawionymi materiałami, zdecydowaliśmy się zorganizować dodatkowy cykl spotkań informacyjnych online – z mieszkańcami poszczególnych gmin i sołectw” – informują przedstawiciele Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Konsultacje online dla Jastrzębia-Zdroju odbędą się 23 lutego o godzinie 17.00. Aby wziąć w nich udział trzeba zarejestrować się TUTAJ>>> Konsultacje będą dostępne w serwisie YouTube.

Spotkania te nie zastępują konsultacji społecznych. Ich organizatorem będzie wykonawca Studium Wykonalności – konsorcjum firm Egis Poland, Egis Rail, JAF Geotechnika oraz Centralny Port Komunikacyjny. „Będziemy chcieli wyjaśnić Państwu szczegółowo przebiegi wariantów linii kolejowej Katowice-Ostrawa oraz odpowiedzieć na Państwa pytania i wątpliwości” – podkreślają organizatorzy.

Wszelkie uzyskane na etapie konsultacji sugestie oraz informacje będą miały istotne znaczenie podczas doprecyzowywania rozwiązań projektowych w trakcie kolejnych etapów realizowanego zamówienia. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

  1. O, tak, lotnisko byłoby spoko!
   Spoko, lotnisko na tak!
   Na hałdach Borynii, albo w Połomii na hałdach Jastrzębia…
   W grę wchodziłyby jeszcze hałdy Pniówka, ale to już daleeeko. Nie, to za daleko!
   Ale lotnisko byłoby spoko.

 1. Ja również jestem za koleją i postępem a malkomenci niech jadą na Białoruś drugiej szansy w tej smutnej sypialni nie bedzie bo większość mieszkających tu ludzi to zbieranina z całej polski i pewnie im wszystko jedno ale mi nie.

  1. sam nią będzesz jeździł bo jest w Wodzisławiu Żorach i Pszczynie znikoma ilość ludzi i to w wakacje nad morze bilet na IC kosztowł 57 zł w zeszłym roku bylem tam trzy razy ,

 2. Najlepiej jak będzie szła od bzia przez aleje Piłsudskiego i Jana Pawła II dalej szotkowice i aż do granicy. Główny przystanek supersam bo to centrum jastrzębia.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry