Czy pojedziemy koleją do Katowic?

„Projekt przebiegu połączenia kolejowego Jastrzębia-Zdroju z Katowicami jest w trakcie weryfikacji. Decyzja o realizacji inwestycji zapadnie do końca lutego 2022 roku” – poinformował jastrzębski magistrat.

fot. pixabay

PKP Polskie Linie Kolejowe oceniają właśnie wniosek złożony przez marszałka województwa śląskiego, dotyczący odtworzenia regionalnego połączenia naszego miasta z Katowicami. Decyzja o realizacji inwestycji zapadnie do końca lutego 2022 roku.

Na zlecenie marszałka opracowano dwa warianty połączenia. Jako optymalny wskazano wariant drugi i to właśnie on jest w trakcie oceny i weryfikacji. W przypadku zakwalifikowania projektu do wsparcia, zostanie przygotowane szczegółowe studium techniczne wykonalności inwestycji.

Szczegóły znajdziesz TUTAJ>>> (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

Wpisy na temat “Czy pojedziemy koleją do Katowic?”

  1. O ile już to pociąg nie będzie przejeżdżał a odjeżdżał z Jastrzębia. Jak to wypali to ta wieś będzie stacją końcową na odnodze jakieś podrzędnej linii do Wodzisławia czy Rybnika.
   A wszystkie krzykacze chcące kolei do Katowic czy na piwo do Wisły. Zrezygnują bo będzie za długo dla nich to trwało. Na dodatek powiedzą że obecnie za drogo.
   Ta kolej to będzie taki sam spełniony projekt dla miasta jak port przeładunkowy na byłej KWK Jastrzębie czy kanał żeglugi na Gmyrdku.
   Te projekty i wizualizacje są po to żeby tylko kasę wyprowadzić legalnie. Ale sporo osób tego jeszcze nie rozumie. A jak zrozumie to i tak będzie narzekać.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry