Wpisy na temat “Czy powinny powrócić niedziele handlowe?”

  1. Jeżeli wszystkie urzędy! będą otwarte w niedzielę, to ja jestem za niedzielnym handlem. Bo jak to możliwe, że ludzie nie maja czasu zrobić zakupów? …w sklepach, które często funkcjonują do godzin nocnych. A mają czas załatwić sprawy urzędowe, w placówkach zamykanych o 15 bądź 16. Może urzędasy też powinni wykazać dobrą wolę i chęć do pracy?
    Ale nie… bo urzędas chce mieć wolny weekend i możliwość łażenia po galeriach.

  2. Hej. wszyscy zwolennicy wolnych niedziel. Czemu czepiacie się tylko właścicieli sklepów i sprzedawców? A co z kucharzami i kelnerami w restauracjach, obsługą kin i teatrów, szpitalami i strażą pożarną i innymi pracującymi w święta? Są takimi samymi ludźmi jak inni. Też chcą spotykać się rodziną i iść na spacer. Zapomnieliście o nich!

    1. Mam być szczery? Aktywnie przedstawiam swoją osobą wolną niedzielę. Nie chadzam do restauracji, kin, etc. w tym dniu i zgadzam się, że te branże również powinny mieć wolną niedzielę. Należy tu też odróżnić pracę od służby (straż pożarna, szpital, policja). Praca w kuchni czy sklepie to nie służba, choć przeciętny zjadacz chleba tak nas właśnie, pracujących w sklepie traktuje. Jak służących.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry