Wpisy na temat “Czy powinny powrócić niedziele handlowe?”

 1. Jeżeli wszystkie urzędy! będą otwarte w niedzielę, to ja jestem za niedzielnym handlem. Bo jak to możliwe, że ludzie nie maja czasu zrobić zakupów? …w sklepach, które często funkcjonują do godzin nocnych. A mają czas załatwić sprawy urzędowe, w placówkach zamykanych o 15 bądź 16. Może urzędasy też powinni wykazać dobrą wolę i chęć do pracy?
  Ale nie… bo urzędas chce mieć wolny weekend i możliwość łażenia po galeriach.

 2. Hej. wszyscy zwolennicy wolnych niedziel. Czemu czepiacie się tylko właścicieli sklepów i sprzedawców? A co z kucharzami i kelnerami w restauracjach, obsługą kin i teatrów, szpitalami i strażą pożarną i innymi pracującymi w święta? Są takimi samymi ludźmi jak inni. Też chcą spotykać się rodziną i iść na spacer. Zapomnieliście o nich!

  1. Mam być szczery? Aktywnie przedstawiam swoją osobą wolną niedzielę. Nie chadzam do restauracji, kin, etc. w tym dniu i zgadzam się, że te branże również powinny mieć wolną niedzielę. Należy tu też odróżnić pracę od służby (straż pożarna, szpital, policja). Praca w kuchni czy sklepie to nie służba, choć przeciętny zjadacz chleba tak nas właśnie, pracujących w sklepie traktuje. Jak służących.

 3. Sklepy i galerie otwarte w niedziele, tylko prawem pracy politycy powinni się zająć. A ludzie mają prawo wyboru w jaki sposób chcą spędzać niedziele. Jeśli to nie zgodne z ich zasadami nie będą robić zakupów w niedziele tylko spędzać czas z rodziną. Są także ludzie dla których wspólne wyjście na zakupy to też cenne chwile i sposobność bycia razem. Przede wszystkim powinniśmy mieć WYBÓR.

 4. podobno lewak, ale zdrowo myślący

  Tak….Każdy z nas ma własną wolę i sumienie. Nie potrzeba odgórnych rozkazów czy wolno, czy nie wolno kupować w niedzielę. Nigdy odgórne zarządzenia nie przyniosły niczego dobrego. Gdyby ktoś zapytał pracowników sklepów, zrobił jakiś sondaż, ankietę to może zakaz byłby uzasadniony, ale u nas liczy się tylko stanowisko kOŚCIOŁA i sOLIDARNOŚCI

  1. Bezwzględnie popieram prawo pracy a w tym prawo do wypoczynku jak największej ilości stanowisk pracy z możliwością nie wykonywani pracy w dni wolne od pracy w tym w soboty i niedzielę. Uważam, że handel w niedziel jest zbędny. Niedziela to czas aby jak największa ilość rodzin mogła razem wypocząć. Osoby zatrudnione w handlu tak jak większość ludzi powinna mieć wolne. Gdy wprowadzano zakaz wielu “pracodawców” twierdziło, że dojdzie do zwolnień. I co okazało się bzdurą. Myślę, że nie po to walczyliśmy aby soboty i niedziele były wolne od pracy.

  2. Lewak i do tego tepak!!! co ty mieszasz do tego kościół i solidarność buraku…jakbyś czytał uważnie to byś wiedział że zarówno kościół jak i solidarność była przeciwna handlowi w niedziele!!! wyłaż znowu na ulice ze swoimi lisbijami i ladacznicami!!!

 5. Nie, każdy z nas może zrobić zakupy w dzień inny niż niedziela. To dzień wolny dla większości osób dzięki temu, że niedziele są niehadlowe. Nikt do nas pracowników nie wydzwania, nie ściąga do pracy, bo ktoś ma l4, opiekę czy z innego powodu. Spokój i PEWNY dzień z osobami bliskimi. Nie dajmy się zwariować przez konsumpcjonizm. Większość osób nie potrafi spędzać ze sobą czasu, przeznaczyć go na coś fajnego i niedzielami (gdy były otwarte) snuli się po galeriach całymi rodzinami oglądając wystawki, macając towar który jest w sklepie, robiąc sztuczny tłok. Szczególnie teraz nie jest nam on potrzebny, skupianie ludzi w galeriach również nie. W galerii w której jest Carrefour i tak jest dużo osób, w sporo dni kolejki sięgają lodówek.
  Dla mnie to niepojęte wariactwo. Nie wiem ile dni temu byłam w sklepie (oprócz faktu, że pracuję w galerii) i nie wykupuje towaru całymi koszami, nie chodzę co drugi dzień.
  Ludziom otworzysz, to pełzną.

 6. Niedziela powinna być wolnym dniem ,dla jak największej liczby osób ,jest wystarczająco czasu ,aby załatwić zakupy w tygodniu ,czy w sobotę a w niedzielę zamiast na wycieczkę do sklepu, galerii , to lepiej ,las, park ,rowery

  1. Niewolnikami się najlepiej zarządzanie nie mają pojęcia że można w niedzielę odpocząć Bóg też świat tworzył 6 dni a w siódmy odpoczywał i to było dobre ,dajcie ludziom zarobić w tygodniu w niedzielę wolne nawet ci co tworzą to prawo robią to w tygodniu pracy i napewno nie w niedzielę

 7. NIE!!! Niedziele powinny być wolne, a jeśli chodzi o likwidację godzin dla seniorów to apel nie potrzebny, teraz żaden sklep nie przestrzega tego zalecenia tak samo ilości klientów w sklepie, proszę się przejść po lidlach ,biedronkach czy kauflandzie wchodzą wszyscy nikt nie pilnuje tak jak na wiosnę

 8. Jasnet. Daj tym ludziom odpocząć i nie zadawaj pytań które mieszają w głowach chyba że ci płacą za mieszanie i wywoływanie niepotrzebnych emocji. Niedzielę wolne, żeby człowiek w poniedziałek wypoczęty mógł dobrze pracować. O co walczyli górnicy.? Czyżby zginęli na próżno? szacunek i równe sprawiedliwe traktowanie. Czy to jeszcze coś znaczy?

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
Poprzedni
Następny