1. W mojej ocenie to wszystko farsa.Porozumienia Jastrzębskiego juz niestety niema.To wydarzenie zawładnęli ludzie,którzy w tym temacie nie mają nic do powiedzenia. tam te czasy były trudne dla nas JASTRZĘBIAN.Nasi mężowie ,ojcowie dzielnie tkwili na swoich stanowiskach.Walczyli o lepsze jutro.Nie poddawali się .To im należy się pokłon .WSZYSTKIM.Byli górnicy,kierowcy,lekarze.prawie wszystkie branże zawodowe.Dzisiaj przyjeżdżają i rządzą ci którzy stali po drugiej stronie.(myślę o jednym takim tłustym kocie) Jastrzębianie są pomijani w tych uroczystościach.To jest wstyd i hańba.Zawładnęli wszystko .

  2. Uważam że źle obchodzimy święto Porozumień Jastrzębskich. Organizator czyli UM za wszelką cenę chce aby komunistyczne pamiątki zawładnęły mieszkańców. Paradoksalnie PJ walczyły z komunizmem, uważam że to nie takt. Po za tym UM rozdaje miejskie czyli też moje pieniądze dla prywatnych osób w tym wypadku stowarzyszeniu, które prowadzi bloga Dwie wierze, które wcześniej nazywało się Czarną Owcą ….. Instytucje samorządowe są niedofinansowane, a samorząd czyli UM rozdaje pieniądze swoim znajomkom, takim jak kolekcja dzwonków, browar a teraz pseudo utworzone stowarzyszenie . Do tego wszystkiego prezydent przechodzi obojętnie wobec brudu i syfu jaki aktualnie znajduje się obok dawnego sklepu Leclerk i prakingu, krocząc dumnie aby obejrzeć autobus ogórek którym to gawiedź jeździ darmowo po ruinach dawnej kopalni Moszczenica. Czy Prezydent, dawny nauczyciel uważa, że podległe jej instytucje nie są w stanie zorganizować atrakcji dla miasta czy uważa wszystkich za upośledzonych i dąży do rozwiązania placówek miejskich śladem GHM i że nikt tego nie widzi ? No cóż domyślę się sam, a mieszkańcom radzę częściej chodzić na piechotę nie tylko wzdłuż Al. Piłsudskiego ale zobaczyć okolice ul. Poznańskiej Mazowieckiej tam nie wiele się sprząta, sadzi kwiatki i stawia ławeczki, Czy aby to miasto tylko tego potrzebuje ?????

  3. Taaak, głównie przez tłustych związkowców… reszcie to chyba lata, lato, loce, czy jak tam kto woli 😉
    Z tego, co wiem – najbardziej boli na Zofii zamknięty parking. A ja nawet zapomniałem o tych obchodach. Dobrze, że zakupy w mrówie zrobiłem kilka dni wcześniej…

  4. Powiedzcie mi co współczesne obchody rocznicy mają wspólnego z pracownikami którzy to zainicjowali , zawłaszczyli to święto ludzie którzy z tamtymi wydarzeniami nie mieli nic wspólnego i tyle w temacie.

  5. Od kilku lat kolejne rocznice Porozumienia Jastrzębskiego świętuje władza i ludzie z nią związani. Nie pamięta się o tych, którzy pierwsi zainicjowali akcje protestacyjne i w nich uczestniczyli, a następnie zakładali Solidarność w zakładach pracy. Coraz więcej jest na obchodach tych, którzy z tymi historycznymi wydarzeniami nie mieli nic wspólnego, albo niewiele. Miasto natomiast nie robi prawie nic, a szkoda, bo te rocznice mogłyby stać się jego promocją, a także okazją do szerzenia wiedzy o doniosłej roli Jastrzębia-Zdroju w tworzeniu ruchu, który rozpoczął proces upadku komunizmu. Obchody rocznic powinny odbywać się ponad podziałami.
    Uczestnik strajku spoza górnictwa – jeden z pierwszych w MKS

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry