1. Jak zapalą na Astrów i innych kwiatkach przy OWN, to powietrze jest jak w klubie bilardowym, tylko smrod inny. Domy w miastach powinny być podłączone obowiązkowo do miejskiego CO lub mieć ogrzewanie gazowe czy elektryczne.

  1. Z wrocławskiej

   Też tak uważam tak sam jest na 11 listopada mieszkam na Wrocławskiej alw wieczorem smród leci z domków nawet przechodząc z psem na spacer czasem się nie da dyvhac. Powinni nakazać podłączyć pod sieć miejska

 2. Wielu ma możliwość podłączyć się ale trucicielem wola kopcia z swoich kominów powinien być zakaz palenia węglem dla tych co mają możliwość podłączyć się do sieci

  1. Z doświadczenia wieloletniego po rodzinie i znajomych. Powiem tak. Kiedyś palono mułem, flotem i innymi węglopochodnymi. Nie piszemy tu o śmieciach czy odpadach.
   I ktoś kto palił tym umiejętnie to to nawet nie smrodziło i mało było sadzy w przeciwieństwie do obecnych nakazów palenia węglem i zakazu palenia własnie tymi węglopochodnymi.
   Wszystko zależy kto to i jak podpala to jest najważniejsze. I nawet piec typu kopciuch odpowiednio załadowany i podpalony od góry mało wali w komin smrodu. i tu powinna być nagonka na uświadamianie ludzi jak palić. Niestety nieumiejętnie palą w większości jedne i te same domy. Tak obserwuje w swojej okolicy.

 3. Niech obnizą ceny za korzystanie z cieplą z elektrocieplowni i podlącza do domow prywatnych oraz gazociągi w obrębie Jastrzębia Zdroju a wiekszość mieszkancow przejdzie na ogrzewanie miejskie. Bedą mieszkancy zadowoleni i znikną smogi nad miastem.

  1. Z gazem to różnie bywa bo miasto nawet 300m kanalizacji nie chce pociągnąć. A jak mieszkańcy chcą to zrobić na własny koszt to miasto i wodociągi wrzucają nie tylko kłody ale całe lasy pod nogi.
   Co do ciepła z EC odpada za drogi interes w samych rurociągach na terenie miasta.
   A założę się o roczny dochód naszej prezydentki że jak zaczną wszyscy ogrzewać gazem, prądem i i innymi eko to smog jak był tak będzie.

 4. Tak jest problemem w naszym mieście, przykładem od wielu lat mieszkańcy ( nie wszyscy ) domków jednorodzinnych przy ul. Bronisława Czecha na osiedlu 6 palą czym popadnie przez co nie można w chłodniejsze dni otworzyć okna, taki jest gryzący dym. Rozumiem, że opał jest drogi i nie każdego może jest stać ale tam większość to pewnie emeryci górniczy, więc na biednych nie trafiło. Jest pełno dofinansowań EKO, wystarczy przedzwonić, popytać. a nie truć innych a tym samym siebie. Wieczorami na osiedlu jest siwo od tych waszych pieców.

 5. Wszyscy mają rację jeżeli chodzi o ilość samochodów. Jedne są starsze drugie młodsze ale to jest cena cywilizacji. Obserwuję mapę smogowa i ciągle widzę, że na wybrzeżu jest obszar na zielono. Przebywając tam zimową porą stwierdzam stanowczo że: 1. silna strefa wiatrowa, 2. w mieście średniej wielkości nie zauważyłem dymiących kominów, 3. kotłownie domowe są z reguły gazowe (pytałem). 4. Budynki sporadycznie nie ocieplone
  A u nas:
  1. Instalacja gazowa na posesji- kotłownia na węgiel (pseudo motywatory- deputat węglowy)
  2. Budynki nie ocieplone ( poprawia się świadomość)
  3. Większa gęstość zaludnienia
  Czego oczekiwać. Należy uświadamiać !!!! Państwo ( narzędzia dla urzędów)- otoczenie prawne. Rady miejskie – sprężenie dla mieszkańców a nie walka między ugrupowaniami.
  Naprawdę jest tyle do zrobienia.

  1. Odnośnie punktu nr 1 a u nas:
   W JSW to nie jest prawdą bo od lat nie mają deputatu a wypłatę w gotówce.
   Jeszcze w PGG płacą i dają węgiel Więc raczej w Rybnickim regionie może bardziej i zarazem też śmierdzi ze spalania nieodpowiedniego.

   Co do wścibskości sąsiadów a raczej blokersów i ich małej wiedzy na tematy odnośne palenia. Pamiętam jak razem z właścicielem posesji a zarazem moim kolegom. Na Końdziołowcu. Próbowaliśmy zrzucać z ciężarówki podkłady kolejowe ale te BETONOWE. Załatwił sobie używane za grosze na podkład pod fundament budynku gospodarczego. I wpada z impetem Straż Miejska. Że jest zgłoszenie od sąsiadów że przywiózł podkłady i będzie nimi palił w piecu CO. Niestety ale ten skrawek posesji jego widać tylko i wyłącznie z 2 bloków.
   Może wy blokersi zamiast zajmować się czyimiś problemami nauczyli byście się segregować chociaż śmieci albo sprzątać po swoich pupilach także tych wyprowadzanych własnie na Końdziołowiec!
   Mi też nowobogacki wzywał co rusz SM że mi z komina leci biały dym i śmierdzi. Ciekawe było jak SM oglądała że jest tylko piec na gaz ziemny i to co leci z komina to para wodna i czym zimniej tym mocniej widać. A to co śmierdziało to własnie z jego komina i z komina jego pobratymca tez budowlańca na koszt frankowy..

   1. Święta racja. I to powinna kontrolować policja w normalnym ruchu drogowym. A nie tylko raz w roku na przeglądzie. Bo cwaniaczki są w stanie wyciętego DPFa czy katalizator zamontować łącznie z przeprogramowaniem komputera na sam przegląd a już 2h później znowu to samo – wiejski tuning.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
Poprzedni
Następny