1. Tak jest problemem w naszym mieście, przykładem od wielu lat mieszkańcy ( nie wszyscy ) domków jednorodzinnych przy ul. Bronisława Czecha na osiedlu 6 palą czym popadnie przez co nie można w chłodniejsze dni otworzyć okna, taki jest gryzący dym. Rozumiem, że opał jest drogi i nie każdego może jest stać ale tam większość to pewnie emeryci górniczy, więc na biednych nie trafiło. Jest pełno dofinansowań EKO, wystarczy przedzwonić, popytać. a nie truć innych a tym samym siebie. Wieczorami na osiedlu jest siwo od tych waszych pieców.

 2. Wszyscy mają rację jeżeli chodzi o ilość samochodów. Jedne są starsze drugie młodsze ale to jest cena cywilizacji. Obserwuję mapę smogowa i ciągle widzę, że na wybrzeżu jest obszar na zielono. Przebywając tam zimową porą stwierdzam stanowczo że: 1. silna strefa wiatrowa, 2. w mieście średniej wielkości nie zauważyłem dymiących kominów, 3. kotłownie domowe są z reguły gazowe (pytałem). 4. Budynki sporadycznie nie ocieplone
  A u nas:
  1. Instalacja gazowa na posesji- kotłownia na węgiel (pseudo motywatory- deputat węglowy)
  2. Budynki nie ocieplone ( poprawia się świadomość)
  3. Większa gęstość zaludnienia
  Czego oczekiwać. Należy uświadamiać !!!! Państwo ( narzędzia dla urzędów)- otoczenie prawne. Rady miejskie – sprężenie dla mieszkańców a nie walka między ugrupowaniami.
  Naprawdę jest tyle do zrobienia.

  1. Odnośnie punktu nr 1 a u nas:
   W JSW to nie jest prawdą bo od lat nie mają deputatu a wypłatę w gotówce.
   Jeszcze w PGG płacą i dają węgiel Więc raczej w Rybnickim regionie może bardziej i zarazem też śmierdzi ze spalania nieodpowiedniego.

   Co do wścibskości sąsiadów a raczej blokersów i ich małej wiedzy na tematy odnośne palenia. Pamiętam jak razem z właścicielem posesji a zarazem moim kolegom. Na Końdziołowcu. Próbowaliśmy zrzucać z ciężarówki podkłady kolejowe ale te BETONOWE. Załatwił sobie używane za grosze na podkład pod fundament budynku gospodarczego. I wpada z impetem Straż Miejska. Że jest zgłoszenie od sąsiadów że przywiózł podkłady i będzie nimi palił w piecu CO. Niestety ale ten skrawek posesji jego widać tylko i wyłącznie z 2 bloków.
   Może wy blokersi zamiast zajmować się czyimiś problemami nauczyli byście się segregować chociaż śmieci albo sprzątać po swoich pupilach także tych wyprowadzanych własnie na Końdziołowiec!
   Mi też nowobogacki wzywał co rusz SM że mi z komina leci biały dym i śmierdzi. Ciekawe było jak SM oglądała że jest tylko piec na gaz ziemny i to co leci z komina to para wodna i czym zimniej tym mocniej widać. A to co śmierdziało to własnie z jego komina i z komina jego pobratymca tez budowlańca na koszt frankowy..

   1. Święta racja. I to powinna kontrolować policja w normalnym ruchu drogowym. A nie tylko raz w roku na przeglądzie. Bo cwaniaczki są w stanie wyciętego DPFa czy katalizator zamontować łącznie z przeprogramowaniem komputera na sam przegląd a już 2h później znowu to samo – wiejski tuning.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry