Covid-19: Czy to cisza przed burzą?

fot. pixabay

Wśród pracowników JSW odnotowano w piątek, 20 sierpnia, jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem w kopalni Jastrzębie-Bzie. Od początku wystąpienia epidemii łącznie zainfekowanych zostało 5836 pracowników. Do dziś wyzdrowiało 5835 osób. Na kwarantannie przebywa 10 pracowników.

Jak zauważa portal nettg.pl, sytuacja epidemiczna, tak w Polskiej Grupie Górniczej, jak i w Jastrzębskiej Spółce Węglowej, jest póki co stabilna. Od kilku tygodni nie ma nowych przypadków zakażeń (niestety, do dzisiaj – przyp. aut.). „Czy to cisza przed burzą, czyli nadchodzącą czwartą falą pandemii?” – pada pytanie.

Wszystko wskazuje na to, że stopniowego wzrostu zachorowań można spodziewać się już w drugiej połowie sierpnia. Ostrzega przed tym Ministerstwo Zdrowia. Spółki górnicze przygotowały się na kolejną falę między innymi organizując akcje szczepień, które cieszyły się zainteresowaniem pracowników i ich rodzin, a także prowadząc działania profilaktyczne. „Nadal jednak wielu górników nie jest zaszczepionych” – czytamy na koniec.

  1. W czasie prawie 2 lat pandemii ludność planety zwiększyła się o 95 mln, na covid umarło 4,5 mln. Na inne choroby umarło 100 mln. Tylko 5 % z wszystkich zgonów na świecie stanowił covid. Dla tych 5% zamknięto całą planetę, pozbawiono ludzi pracy, biznesu, zwiększono światowy dług o 30%, zaszczepiono połowę populacji, ograniczono prawa do wolność. Do oceanu trafiło 2 mld masek.
    Przeciętny koszt życia mieszkańca planety wzrósł o 20%, przeciętne zarobki wzrosły o 5%.
    # trwa wojna elit władzy z ludźmi
    # trwa idiokracja.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?