1. te odpowiedzi budują. Jednak czytając inne artykuły o kotach ,psach,ptakach czy seniorach to większość komentujących pozabijała by wszystkie koty,psy,gołębie a seniorów poddali by eutanazji.Takie to społeczeństwo mamy w Jastrzębiu. Królowie życia w złotych łańcuchach,markowych ciuchach i brudnych majtkach.

 2. Mieszkam w J-biu od urodzenia,czyli 50 lat.Dzikie koty były zawsze,są i będą.Są potrzebne.Przynajmniej szczury się nie panoszą na potęgę.Komu te koty przeszkadzają?

 3. O człowieczeństwie świadczy nas stosunek do zwierząt. Zwierzęta nie są uciążliwe jeśli ludzie o nie dbają i nie rozmnażają. Do zwierząt trzeba mieć serce.

  1. “O człowieczeństwie świadczy nas stosunek do zwierząt.” – guano prawda.
   Wg ciebie ciebie zieloni faszyści nagabujacy ludzi, że mają o 20cm za krótki łańcuch, to humanitarne apogeum?!?!
   Co do tematu: koty albo szczury. Wybór chyba jest prosty…

   1. “Co do tematu: koty albo szczury. Wybór chyba jest prosty…”
    Jest jeszcze jeden wybór – koty albo ptaki. Jak się koty pod blokiem rozmnożyły to ptaki zniknęły. Tylko resztki skrzydełek od czasu do czasu pod balkonem leżą. A koty niestety nie jedzą owadów, a te atakują mieszkania. Szczurów też nie jedzą bo ich nie ma.
    Niektórzy zapominają że dziki kot to nie kiciuś tylko agresywny drapieżnik.

    1. cyt: “Jest jeszcze jeden wybór – koty albo ptaki. Jak się koty pod blokiem rozmnożyły to ptaki zniknęły. Tylko resztki skrzydełek od czasu do czasu pod balkonem leżą. A koty niestety nie jedzą owadów, a te atakują mieszkania. Szczurów też nie jedzą bo ich nie ma.”
     Wiesz, koty raczej nie latają… Owszem, polują na ptaki, ale taka natura i piramida żywieniowa. Jest to jednak mały odsetek ich pożywienia.
     Wskazywanie, że koty są powodem zmniejszania pogłowia ptaków jest bzdurne!
     Szczurów szczęściem plagi nie ma w J-biu. Zobaczcie większe miasta (Wrocław, uliczki koło Rynku, a co mówić o dzielnicach Starego miasta!)
     A może właśnie z powodu kotów nie ma, bo we Wrocku nie widać wolno biegających kotów…
     Lepiej w czasie mrozów dosyp zboża do karmika dla ptaków, a w ogóle to go kup/zrób i pomóż ptakom, które polują na komary.
     Koty dokarmiaj i otwórz im okienko, żeby nie mieć gryzoni w piwnicy. Możesz postawić budkę dla kotów.
     Nie grozi nam (na razie) plaga kotów, tak jak i psów. Za to plaga gołębi wapnujących nasze parapety jest zauważalna. Już teraz GSM montuje igły na wspólnych parapetach – więc trzeba czyścić z niebezpiecznego guana prywatne parapety.
     Agresywny drapieżnik kot nie jest agresywny dla ludzi, a o ptakach w filmie Hitchcocka chyba (może) słyszałeś? żarcik 😉

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
Poprzedni
Następny