Czy wybieg dla psów był potrzebny?

To pytanie w tytule newsa pojawia się nieprzypadkowo, no, ale może po kolei… O sensie istnienia parku rekreacyjno-treningowego – fakt, nazwa robi spore wrażenie – czyli popularnego wybiegu dla psów pomiędzy ulicami Turystyczną i Zieloną pisze jeden z naszych Czytelników.

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

„Mam czworonoga i kiedy powstał wybieg dla piesków, obiekt cieszył się powodzeniem tylko w początkowym okresie. Były osoby, które umawiały się na określone godziny. Psy bawiły się jak dzieci w przedszkolu. Sami zainteresowani pilnowali, aby właściciele dbali o sprzątanie po swoim pupilu. Jak ktoś nie widział problemu, to zwracało mu się uwagę, że jedna kupa czworonoga dziennie po miesiącu… Owszem, zdarzyło się, że taka osoba okazywała swoje oburzenie, bo od sprzątania są inni” – czytamy w komentarzu.

„Dziś uważam, że to miejsce jest godne pożałowania. Sam omijam je szerokim łukiem. Z żalem, bo miało być tak fajnie. Miasto szczyci się inwestycjami, których nikt nie docenia, więcej – nawet się je dewastuje. Kiedy oddawano ten obiekt, zgłaszaliśmy, że lampa się sama wyłącza. Do dziś nikt się tym nie zainteresował. I tak jest do tej pory. Poidełka dla czworonogów we wrześniu były wyłączane z użytku, bo jakiś wandal niszczył kurtynę wodną (nie było jeszcze pandemii). Jak patrzę na miasto, to jest to widok godny pożałowania” – kończy nasz Czytelnik.

 1. lata 80 …i 90 były tam 3″boiska” do piłki nożnej. sami je porządkowaliśmy, za darmo. graliśmy w piłke w “palanta” Fajna Polska gra, coś innego niż baseball, podobne…tam były walki z Turustyczną która zawsze przegrywała:) i nagle pojawija sie “władza” miasta ” prezydenta” odnośnika urzędnika co mąż jest zatrudniony jako szef w wodociągach a żona w UM i zaorali ” boiska” osiedlowe… górki ogrodzili płotem aby dzieci nie mogły zimą zjeżdzac na sankach w imie kilku psów które srają na wybiegu…ciekawe kto to sprząta? taką władza nie Jastrzębska ale w Jastrzębiu robiącą porządki

  1. Mieszkam i niestety syf straszny gdzie jest niezawodna straż miejska kupa na kupie strach się przemieszczać non stop trzeba patrzeć pod nogi

  2. Ja też pamiętam,bagno po którym tratwą pływałem,mieszkania pełne komarów i jeden wielki smród.latem wspaniałe zbocze do opalania, zimą najwieksza ślizgawka.potem teren zmeliorowano,wybudowano stadion i powoli teren rekreacyjny. Możnaby jeszcze coś tam zrobić tylko kto tego będzie pilnował.spolecznikow nazywacie ormowcami i lewakami, tylko dlatego , że chcą coś robić. Przykre to. Jeżeli grałeś tam w piłkę i palanta to wiesz że to były klepiska których było pełno na każdym osiedlu.ludzie chcieli tak jak na zachodzie,tylko że nie dorośli do zachodu.wolnoc Tomku w swoim domku .ormowcy.lewaki ,wiesniaki,debile.takie słowa czytam i przykro mi bo mieszkam w tym blokowisku i zależy mi na nim. Nie bujmy się odezwać gdy dzieje się zło ,a,wy młodzi miejcie trochę szacunku dla tych starych,bo bez nich was by nie było.pozdrawtiam,więcej optymizmu…

 2. Czy wybieg był potrzebny?
  Osobiście jako użytkownik jestem przekonany o tym iż ta inwestycja jest jak najbardziej trafiona .To zdjęcie to obrazek jak powinno to wyglądać i trzeba tylko trochę chęci żeby na własne oczy zobaczyć jak to wygląda w rzeczywistości.
  Skoro sami jako użytkownicy nie umiemy zadbać o utrzymanie porządku , bo brak nam poczucia wspólnej własności.( bardziej szanowaliśmy kiedy odpracowywaliśmy czyn społeczny i nie wszyscy chyba pamiętają co to było?) Czy jest sens inwestować w tereny zielone Miasta Jastrzębia skoro dajemy przyzwolenie na niszczenie trawników pod blokami. Parking w Czechach znaczy parking .Jeśli ktoś nie odróżnia trawnika od parkingu to niech spróbuje pokusić się na taką lekcje (to kosztuje 700 kcz ) Oni też mają problem z parkingami ale różnica polega na tym że tam nie ma przyzwolenia na niszczenie trawników a u nas usprawiedliwia się to tym , że nie ma gdzie zaparkować Na A BOŻKA pod lasem parking jest pusty. Czegokolwiek by nie ruszyć ;palenia wyrzucania petów czy śmieci z okna czy z balkonu ,sprzątania po psie itd sprowadza się to do jednego wniosku ; Na prywatnym nikt tego nie robi; wtedy to się nawet szanuje! Dobro wspólne czyli niczyje ? Można zniszczyć. Tym bardziej że nikt nie reaguje. Dlatego wygląda to tak jak wygląda. Mamy problem nie z inwestycjami tylko z utrzymaniem tego na odpowiednim poziomie. Możemy żyć w złotej klatce , tylko co z tego jak tu coś śmierdzi.

  1. Czesi…

   Nie zapominaj, że oni są przede wszystkim ateistami.

   Żeby nie mieć poważania dla kogoś innego, jego własności czy wzajemnego poszanowania, to należy być katolikiem.

   Tylko Polak katolik nabruździ innemu, nazwyzywa, narobi szkód ale za to w niedzielę w pierwszym rzędzie w kościele. Wyspowiada się i będzie mu wybaczone.

   1. Masz problem z kościołem to porozmawiaj z Jezusem. My tu o wybiegu dla psów rozmawiamy.acha spójrz tylko w lustro i sprawdź czy ci jakaś belka z oka nie wystaje.

 3. Edek z fabryki kredek

  Po co wam blokersy psy sa potrzebna jak narzekacie ze sraja kupcie sobie pluszaki i bedzie po problemie

 4. Ten wybieg jak i 3/4 radnych oraz 3/4 urzędników jest potrzebne temu miastu jak magii w zupie mlecznej.
  Nie szło na coś pożyteczniejszego tej kasy wydać? No i to sporo inne miasta zrobiły podobne inwestycje za sporo mniejsze pieniądze.
  A psiarze tam nie chodzą bo za daleko. Nawet z 2 okolicznych bloków wolą wypróżnić psa pod koszem na śmieci niż dojść następne 30m.

  1. Właściciele psów w większości to ludzie bez kultury osobistej.pies nawali kupę a oni idą dalej jakby nigdy nic w efekcie miasto całe zasrane na każdym kroku.

  1. “spowodował straty finansowe dla UM”

   I tu się mylisz. Nie dla UM, ale nam wszystkim, ponieważ UM nie ma własnych pieniędzy.

 5. Bzdura. Wybieg to nie plac zabaw ze wpuszczasz psy i się bawią. Psy mogą się nie tolerować, większość chce skorzystać jak wybieg jest pusty, wiec nie dziwne ze nie ma tam tłumów ba nawet nie powinno. Psy to nie dzieci, ze będą się zawsze bawić ze sobą. Nie korzystają? Ja widuje ludzi z psami którzy z niego korzystają. Ja tez korzystam ae pies ma problemy behawioralne muszę unikać innych psów. Ktoś się uparł w jasnecie na ten wybieg i wiecznie psioczy. Trochę wiedzy o psach by się przydało.

 6. Inwestycja całkowicie zaniedbana-całkowity brak pomysłu na jej utrzymanie i dalsze funkcjonowanie. Nie wiem kto odbierał wybieg z ramienia urzędu-ale przez pierwsze miesiące po deszczach nie szło z niego korzystać jedna wielka ciapa. Obecnie przez całą dobę wybieg odwiedza kilka może w porywach kilkanaście psów. Gratulację dla Pani Prezydent Anny Hetman za zmarnowanie jednego z ostatnich terenów miejskich w centrum miasta. Miejmy nadzieję że równie absurdalne pomysły nie zostaną zrealizowane przez Panią Prezydent i jej zastępców w Jarze południowym i na terenie starego boiska przy ul. Granicznej. Ciekawe jaką wizę tych miejsc mają ,,nasi włodarze”-wybory już za 2,5 roku.

   1. Wujek dobra rada

    Pani Auguścik latała za takimi płacami ale mniejszymi, takimi jakie są w Rybniku. Koszt byłby o wiele mniejszy niż tego molocha za 300 tys. Place dla psów w Rybniku kosztowały ok 10 tys i powstało ich kilka.
    Także kolego lub koleżanko jakbyś się dobrze zorientował to teraz przeprosił byś Panią Auguścik.

 7. Dżordż Lowerboj

  “Miasto szczyci się inwestycjami…”

  Mieszkam tu od kilkudziesięciu lat, ale chyba jednak nie tu, bo ja kompletnie żadnych inwestycji nie dostrzegam.

  Owszem były, ale w latach 70-tych ubiegłego stulecia, a teraz to pożałowania godne kiedyś miasto jest niczym więcej niż tylko upadającą osadą górniczą.

  1. Bo ta “inwestycja” to zlikwidować Jastrzębie-Zdrój. Albo co najmniej zmniejszyć do poziomu wsi. To jest plan pani prezydent i największa inwestycja.

  2. Też pamiętam tamte czasy.ot parę szczegółów. KWK Moszczenica prała pościel ze szpitala górniczego zabezpieczała pod wzgl. Technicznym. KWK Jastrzębie basen w Zdroju halę lodowisko i oczywiście kino panorama pod każdym względem.pozostale kopalnie też miały swoje obiekty do utrzymania. Dały kasę na stadion.a potem czasy się zmieniły.i miasto musiało przejąć to co kopalnie zostawiły.a miasto kasy niestety na wszystko nie miało i niema.to tak na marginesie.co do wybiegu tak byłem z pieskiem i zeczywiscie,pilnując pupila na chodziłem się po błocie.zglaszalem gdzie trzeba żeby chociaż wysypali tam piach z piaskownic który wymieniają to maże trochę poprawi stan tego bagienka.na koniec,powiem .jeśli nie moje to nie muszę dbać,ale chyba nie na tym zecz polegać powinna.pozdrawiam.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Badania prenatalne

Badania Prenatalne NFZ.
Wyliczenie ryzyka możliwości
wystąpienia chorób genetycznych,
wykluczenie wad rozwojowych płodu,
potwierdzenie dobrostanu płodu.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny