1. Pytanie zasadne karać czy nie karać? Nasuwa się skojarzenie czemu ma służyć tworzone prawo to jest logiczne że ma pożątkować wsółżycie międzyludzkie, a samowola prowadzi do bałaganu.Problem z tym że obecna władza naszego państwa daje zły przykład w przestrzeganiu prawa,nie przestrzega KONSTYTUCJI,nie wykonuje wyroków sądowych itd.Nie dziwmy się że zwykli mieszkańcy to widzą i biorą przykład.Strach pomyśleć jak się to skończy.Pozdrawiam wszystkich mieszkańców.

 2. Złe parkowanie to znaczy ; tak jak komu się podoba ! Nie ważne ze stoi na zakazie ; ja tylko na chwile do bankomatu ! Na trawniku bo nie ma gdzie i mamy tak jak dbamy. A kto ma tych ludzi prosić o uszanowanie współlokatora ? Jak niszczy teren zielony pod blokiem to jest ok ,ale jakby ktoś mu opony poprzebijał albo wycieraczkę urwał , to policje by wzywał bo ktoś zniszczył mu jego prywatne mienie .Po co to pytanie czy za złe parkowanie powinno się surowo karać? Niech ten co zadaje to pytanie spróbuje poprosić o właściwe parkowanie i życzę mu szczerze żeby przypadkiem się nie rozczarował . Przecież przyjęte zasady , nakazy obowiązywać powinny wszystkich czyli mnie i Ciebie jednakowo . Niech ten kto parkuje na trawniku udowodni że niszczy swoją prywatną własność .CACKAJMY SIĘ DALEJ . KARAĆ CZY NIE KARAĆ ?

 3. Karać? a co z miejscami parkingowymi co roku przybywa aut na każdą rodzinę wielu ma po 2 -3 samochody na mieszkanie. Gdzie mamy parkować ? Jest potencjał w Jastrzębiu na prywatny parking z miejscami pod wynajem , na spółdzielnię nie ma co liczyć biedota nie ma kasy ale miejsca wynająć też nie chcą. Jest cieżko a będzie jeszcze gorzej…

  1. Każda spółdzielnia zrobi Ci wszystko ale czasy kiedy za wszystko płaciły kopalnie już dawno minęły. Za taki parking musieli by zapłacić mieszkańcy a oni tego robić nie mają zamiaru (były już podejścia a nawet gotowe plany zarówno w Nowej jak i w Jas-Mos’ie i wszystko upadło). Ludzie piszą e-maile, robią krzyku na zebraniach, że chcą, ale nie zdają sobie sprawy że później trzeba będzie za to płacić. Wszystkim się wydaje że Spółdzielnie to jakieś magiczne twory które mają kopalnie złota albo nie wiem… drukują pieniądze.

 4. Zapraszam na boza gore…kiedys jak mieszkaniec domku zaparkował pod swoim płotem to intereniowala straż miejska na wniosek mieszkancow bloków….a dziś pod plotami domków parkują ci którzy wtedy wzywali miejskich….hipokryzja,oni nie, ja tak….bo nam się należy….

 5. No i mamy problem o którym wszyscy piszą w tonie narzekania i opluwania wzajemnego. To nic nie da. Sam kiedyś interweniowałem u pewnego kierowcy, że parkuje na chodniku z kostki i ją zniszczył – zapadliny ( odp: co mnie to obchodzi skoro wydzierżawił pomieszczenie z dojściem, to może parkować na chodniku)itd. Może my mieszkańcy powinniśmy podpowiedzieć RM i Prezydentowi o rozwiązaniach. Mamy tyle terenu po byłych KWK ( Przyjaźń- teren po bazie transportowej, Zdrój- tereny po KWK Moszczenica, ) rozpisać konkurs na takie rozwiązania, zwrócić się do Pana Dyrektora Z.Ł. w Rybniku o pomoc współpracując ze studentami itp., itd.) A tak tylko narzekamy i wpadamy w następny stres.
  A swoją drogą postępujmy i parkujmy tak aby umożliwić służbom ratującym życie i nasz dobytek do swobodnego dojazdu, bo jutro będzię to nas dotyczyć. ( dziecko, rodzic, pożar). PZDR. Andrzej D.

 6. Kto powiedział że wszyscy mieszkańcy bloku muszą parkować pod swoją klatką? Parking nie jest z gumy i nie dla wszystkich musi się być miejsce,czy to tak trudno zrozumieć.Co powiedzą wszyscy zawalidrogi jeśli zdarzy się pożar w wieżowcu i pomoc nie dotrze na czas.

 7. Najbardziej mnie wkurzają właściciele pojazdów którzy parkują na przejściach dla pieszych i na zielonych skwerach,najgorsze jest to że są to samochody z obcymi rejestracjami.Są w naszym mieście służby do pilnowania porządku i jakoś ich to nie rusza.Prosiłbym UM o zajęcie się ta sprawą.

  1. pewno kolego nie masz samochodu inie wiesz co to jest parkowanie po godz 18 a moze sproboj parkowac u siebie pod blokiem a moze powiedz lokatorom co wypisujesz to jezeli masz to ci wyrwia reszte wlosow

 8. Jastrzębianie powszechnie blokują samochodami dostęp do klatki schodowej,a służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo przyzwalają na takie bezprawie.

 9. Złe parkowanie, złemu parkowaniu nie jest równe. Czym innym będzie zaparkowanie w sytuacji gdzie nikomu to nie przeszkadza i nie powoduje zagrożenia, a czym innym jest zaparkowanie i np. zablokowanie wyjazdu innym. Przykładem mogą być idioci parkujący przed blokiem, którzy myślą tylko o sobie, a ty człowieku kombinuj jak dojechać np. do pracy.

 10. Złe parkowanie-to znaczy jakie,dla jednego to będzie postawienie samochodu w poprzek i zajęcie dwóch stanowisk a dla ekoterorystów to najechanie jednym kołem na żdzbło trawy. Wyłączam z dyskusji parkowanie jaskrawo łamiące prawo np.na miejscu dla inwalidow

 11. Oj powinno ! Pod chyba każdym blokiem znajdzie się jakiś dzban . U mnie na Zielonej jest nawet paru ale Pan w złotym Citroenie C3 to by na mandaty nie wyrobił . Nie pozdrawiam dzbana !!!

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
Poprzedni
Następny