Dla kogo parking przy magistracie?

„Proszę o informacje, na jakiej podstawie niektórzy pracownicy posiadają możliwość parkowania bezpłatnie pod budynkiem Urzędu Miejskiego, a pozostali nie. Czy bezpłatne parkowanie mają tylko pracownicy mieszkający w powiecie wodzisławskim? Proszę podać, kto korzysta z takiej możliwości, na jakich zasadach i czym to jest podyktowane” – docieka radny Andrzej Matusiak w swojej interpelacji.

fot. archiwum

„Zarządzeniem Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój został utworzony miejski płatny parking niestrzeżony przy al. Piłsudskiego 60. Celem jego utworzenia było zapewnienie możliwości parkowania klientom Urzędu Miasta oraz pracownikom służb miejskich wykorzystujących swoje samochody do celów służbowych” – odpowiada prezydent Anna Hetman.

„Od opłat za parkowanie na parkingu zwolnione są na zasadach określonych w regulaminie pojazdy pracowników Urzędu Miasta, wykorzystywane do celów służbowych, w tym także pracowników mieszkający w powiecie wodzisławskim, oraz pojazdy osób i instytucji odwiedzających Urząd Miasta na zaproszenie Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój, a także osoby posiadające orzeczenie o stopniu niepełnosprawności” – precyzuje najważniejsza urzędniczka w mieście.

„Poza tym, każdy, w tym także pracownik Urzędu Miasta, ma możliwość bezpłatnego parkowania do 2 godzin. Żaden z pracowników Urzędu Miasta korzystających z miejsc przygotowanych przez pracodawcę nie ponosi opłat z tytułu parkowania” – pada na koniec.

  1. Czegoś nie rozumiem. W czym lepszy jest urzędnik z Wodzisławia od urzędnika z Jastrzębia, że obdarowywany jest dodatkowym przywilejem? Pomijam fakt, że w Jastrzębskim urzędzie przy zatrudnianiu preferowany powinien być mieszkaniec Jastrzębia. No chyba, że potrzebujemy jakiś wyjątkowych i niespotykanych na naszym terenie umiejętności. Nie twierdzę, że teraz musimy pozwalniać wszystkich już pracujących Wodzisławian(lub innych), ale chyba ktoś powinien zweryfikować kryteria zatrudniania. A jeżeli przy urzędzie jest problem z parkowaniem to niech postawią wielopoziomowy parking(bo miejsca na tyle jest) i sprawa sama się rozwiąże. Urzędu chyba nie planują przenieść, więc inwestycja byłaby zasadna.

  2. Żaden urzędnik spoza Jastrzębia a pracujacy w naszym UM, nie będzie oddawał serca i poświecenia dla Jastrzębia.
    Taka SMUTNA prawda.

  3. Od opłat za parkowanie na parkingu zwolnieni są zwolnieni pracownicy mieszkający w powiecie wodzisławskim?!?!?! to pracownicy-mieszkańcy JASTRZĘBIA powinni mieć za darmo, a nie z okolicznych miejscowości!!!! Dlaczego faworyzujemy obcych, a kroimy naszych??? To nasi mieszkańcy/pracownicy płacą podatki dla Jastrzębia, znają to miasto i mają mniej przywilei niż SWD ? 🙁
    Proponuję zrobić karnety przechodnie dla pracowników, że tydzień będzie parkował pracownik X, drugi tydz. pracownik Y itd i wówczas każdy będzie miał taką samą ilość dni w roku na parkowanie, a nie faworyzowanie wybranych ….

  4. Zaś parking płatny dla jednych płatny dla drugich nie.nie rozumie jednego jak p.Hetman jeszcze chce kasę trzepać taki parking dla petentów powinien być za darmo mało płacimy podatków jeszcze pani mało wiecznie pani mało to może zamiast podwyżki dla siebie w kwocie 9000 tys to powinna pani parking oplacac

    1. jak będzie bezpłatny, to będą stały na nim samochody pracowników z Czech. Identycznie jak pod Aldi na Dolnym, bo jest darmowy. W każdym mieście (mieście), parkingi pod urzędami są płatne powyżej czasu odpowiedniego do załatwienia spraw. Ale np w dużych miastach (patrz Wrocław) od razu jest płatny. I nie ma zmiłuj…

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry