Dłuuugi, nietrzeźwy poranek…

fot. pixabay

Poniedziałkowy, 11 października, poranek pokazał, że kontrole drogówki pod kątem badania trzeźwości kierowców są wyjątkowo wskazane. Działania rozpoczęły się wczesnym rankiem i trwały przez kilka godzin. Podczas akcji na ulicach Jastrzębia-Zdroju mundurowi ujawnili osiem osób, które podjęły decyzję, aby prowadzić pojazd po wcześniej spożytym alkoholu.

Rekordzista został zatrzymany do kontroli na ulicy Długiej. 36-letni mężczyzna, widząc patrol ruchu drogowego, zjechał na pobocze. Potem tłumaczył się, że nie posiada uprawnień. Po przebadaniu okazało się jednak, iż to nie jedyny powód, dla którego jastrzębianin chciał uniknąć kontroli drogowej. Miał… 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kolejni nietrzeźwi zostali zatrzymani na ulicy Reja, Węglowej, Stodoły, Połomskiej, Powstańców Śląskich i Cichej.

Czterech kierowców będzie odpowiadało za jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi im kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch. Pozostali odpowiedzą za wykroczenie. (źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój)

Wpisy na temat “Dłuuugi, nietrzeźwy poranek…”

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?