Do gry wchodzi rocznik… 2015

Młoda GieKSa 2015; Fot. Facebook / Akademia GKS Jastrzębie

Choć w rywalizacji najmłodszych piłkarzy nie prowadzi się klasyfikacji i nie przyznaje punktów, to zawsze sympatyczniej jest obserwować zwycięstwa naszych zespołów, aniżeli ich porażki. W miniony weekend najmłodsze drużyny Akademii GKS Jastrzębie z roczników 2014 i 2015 (!) wzięły udział w zmaganiach w Bieruniu i Proszowicach, gdzie na dziesięć spotkań wygrały… dziewięć.

Ekipa młodej GieKSy z rocznika 2014 prowadzona przez trenera Krzysztofa Trochę przysparza nam ostatnio wielu powodów do dumy. Po udanych turniejach w naszym regionie jastrzębianie ruszyli do Bierunia, gdzie w GOL Championship pokonali GKS Tychy (8:2), AP 21 Chrzanów (7:0) i Rozwój Katowice (10:1), przegrywając jedynie po zaciętym pojedynku z Górnikiem Zabrze (4:6).

Jeszcze lepiej spisali się ich koledzy z rocznika 2015, za których wyszkolenie odpowiada trener Tomasz Zaręba, znanego z wieloletnich występów w Granicy Ruptawa. Najmłodsi wychowankowie GKS Jastrzębie zagrali w Proszowicach, gdzie w turnieju Play For Fun za rywali mieli Hutnik Kraków, AP 21 Chrzanów, MK Sport, Champions Miechów i AP Proszowice. Jastrzębianie wygrali wszystkie mecze, zdobywając wynik 56 bramek i tracąc tylko 13. Nie trzeba dodawać, że komplet zwycięstw oznaczał wywalczenie nieoficjalnego pierwszego miejsca.

Źródło: Facebook / Akademia GKS Jastrzębie

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?