Dobry, lepszy… Kamil Glik!

Fot. Facebook / Kamil Glik Official

Tragedia Ukrainy poruszyła serca milionów Polaków. Nie inaczej jest z Kamilem Glikiem, który zareagował… w swoim stylu! 34-letni obrońca reprezentacji Polski rodem z Jastrzębia-Zdroju za namową żony Marty (także rodowitej jastrzębianki) zakupił karetkę, którą transportowane będą z Ukrainy ciężko chore dzieci.

Początkowo Kamil Glik nie podzielił się tą informacją z szeroką publicznością. Wiadomość o niesamowitym geście szybko jednak wypłynęła w środowisku dziennikarskim, a potwierdził ją PZPN. W tej sytuacji Glik potwierdził, że taka sytuacja miała miejsce.

– Pomysł mojej Żony. Spodobał mi się natychmiast. Nie możemy patrzeć na to, co się dzieje za wschodnia granicą, jak mogę tak pomogę, nie można patrzeć na cierpienie i strach w oczach tych dzieci – napisał Kamil Glik na swoim profilu na Facebooku.

Na profilu PZPN czytamy, że Glik nie tylko kupił karetkę, ale także zapewnił usługi kierowcy, który będzie jeździł na Ukrainę. Karetka jest specjalistycznie wyposażona dla najciężej chorych pacjentów. Z kolei Krzysztof Stanowski (Weszło) ujawnił, że Glik udostępnił dla uchodźców swoje mieszkania w Krakowie.

Szacunek, panie Kamilu!

Źródła: Twitter / Kamil Glik, Facebook / Kamil Glik

Wpisy na temat “Dobry, lepszy… Kamil Glik!”

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry