8. AZS PWSiP Łomża000-0
9. JKTS Jastrzębie301-9

Dorota Paluch tym razem srebrna

Dorota Paluch (JKTS Jastrzębie)

Dorota Paluch ma za sobą kolejny start w turnieju z cyklu Grand Prix Polski Weteranów. W miniony weekend kapitan JKTS Jastrzębie wywalczyła srebrny medal zmagań w Makowie pod Skierniewicami, gdzie dotarła do finału rywalizacji pań w kategorii od 50 do 64 lat. Należąca do najbardziej doświadczonych pingpongistek w tej stawce Paluch swoją jedyną porażkę poniosła dopiero w boju o złoto.

W fazie grupowej 3. Grand Prix Polski Dorota Paluch odprawiła trzy rywalki, tracąc tylko jednego seta. Wśród pokonanych przez naszą zawodniczkę znalazła się m.in. Jolanta Szatko-Nowak, dawna partnerka deblowa słynnego Andrzeja Grubby. W ćwierćfinale jastrzębianka wyeliminowała Katarzynę Krzysztoforską (Świętochłowice), zaś w półfinale po zaciętym, pięciosetowym meczu (11:3, 6:11, 8:11, 11:5, 11:3) Dorotę Nowacką (Kraków).

W finale Dorota Paluch zagrała z triumfatorką dwóch poprzednich turniejów cyklu, Elżbietą Kazberuk. Młodsza o osiem lat wrocławianka okazała się lepsza, wygrywając w trzech setach (11:8, 11:5, 11:7).

Drugie miejsce w Makowie pozwoli naszej zawodniczce awansować w rankingu tej trwającej przez cały sezon rywalizacji. Kolejny turniej Grand Prix Polski odbędzie się w grudniu w Węgierskiej Górce.

Źródło: pzts.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.