Dramatyczny pościg, strzały na drodze!

fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

We wtorek, 11 stycznia, około godziny 21.40 wywiadowcy chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierującego audi, który miał… papierową tablicę rejestracyjną. Kierowca zignorował policyjne sygnały dźwiękowe i świetlne i zaczął uciekać ulicami Jastrzębia-Zdroju w kierunku Zebrzydowic. Stróże prawa rozpoczęli pościg, do którego dołączył również patrol prewencji. Mężczyzna wielokrotnie łamał przepisy ruchu drogowego, stwarzając realne zagrożenie dla innych pojazdów. W trakcie ucieczki uderzył też w radiowóz i próbował zepchnąć go do rowu. Podczas prób jego zatrzymania uszkodzeniu uległy dwa policyjne samochody.

W miejscowości Kończyce Małe policjanci po raz kolejny próbowali zatrzymać mężczyznę. W pewnym momencie audi zwolniło, a silnik pojazdu zgasł z powodu uszkodzeń. Stróże prawa wybiegli z radiowozu, aby zatrzymać uciekinierów, jednak kierowca zdołał uruchomić silnik i ruszył w kierunku jednego z policjantów. Drugi z mundurowych widząc to, wyciągnął broń służbową i oddał strzały w kierunku samochodu, doprowadzając do jego zatrzymania. 32-latek został obezwładniony i zatrzymany. W aucie znajdował się jeszcze 30-latek oraz 19-latka. Policjanci znaleźli broń gazowa, pałkę teleskopową oraz narkotyki.

Badanie alkomatem wykazało, że kierowca był trzeźwy. Podczas sprawdzania jastrzębianina w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że ma sądowy zakaz kierowania pojazdami. Pasażer był z kolei poszukiwany przez jastrzębskich kryminalnych w związku z rozbojem z grudnia 2021 roku.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest przez prokuraturę. 32-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju usłyszał już prokuratorskie zarzuty czynnej napaści na policjantów, niezatrzymania się do kontroli drogowej, posiadania narkotyków oraz niestosowania się do wyroku sądu. 30-latek odpowie za rozbój. Sąd wydał postanowienie o ich tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. (źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój)

 1. A na czym Twoim zdaniem w tym konkretnym przypadku polegało to niedołęstwo mundurowych ? Na tym, że nie zastrzelili typa za kierownicą ? A może na tym, że pościg trwał zbyt długo ? Jeśli nie brałeś nigdy udziału w takim pościgu a mniemam, że nie brałeś, to nie osądzaj zbyt szybko innych. Ale żeby nie było, iż stałem się zbyt surowy dla Ciebie. Brawa za przecinek w Twojej ostatniej wypowiedzi, dzięki temu zabiegowi stała się prawie zrozumiała.

   1. Widzę, że się bardzo poirytowałeś. Jeśli naruszyłem Twoje zbyt nadmuchane ego, to dla swojego bezpieczeństwa umieść je dokładnie tam, gdzie przechowujesz moją “surowość”.

    1. Ja się nie irytuję i nie spinam tak jak ty że ci zaraz żyłka pęknie żałosny prostaku. Śmiać mi się chce z takich niedołegów życiowych jak ty i twoich kolegów milicjantów.

 2. Wielkie brawa dla jastrzębskich policjantów !
  Tym razem pokazali klasę, determinację oraz swoisty kunszt w swoim fachu ! Bandyterka musi się mieć na baczności !

  1. Nie kompromituj się tym twoim ” kunsztem” jak twoi koledzy milicjanci niedołęgi którzy gdyby nie to że bandytom zepsuł się samochód po 13 kilometrach niby pościgu to by ich dopiero austriacka policja zatrzymała w Wiedniu.

   1. Słyszałeś o czymś takim jak interpunkcja? Udało ci się kiedyś użyć w zdaniu przecinka ? Nie wybieraj mi kolegów,.mam ich pod dostatkiem, nawet tych w niebieskich mundurach.Zapewniam, że zdecydowana większość z nich jest bardziej ogarnięta od ciebie. Jeśli jesteś obrażony na niebieskich bo dostałeś mandat albo wsadzili cię do paki, no cóż ….

    1. Ja nie jestem obrażony na niebieskich a tobie coś wali chyba do dekla ,do interpunkcji się przyczepił bo nie ma racjonalnego wytłumaczenia na niedołęstwo jego kolegów z milicji.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?