Jastrzębska droga jak szklanka… Trzy auta w rowie!

Do tego zdarzenia doszło w czwartek, 18 lutego, około godziny 19.00 na ulicy Korfantego. 21-letni kierujący Oplem Astra wypadł na łuki z jezdni, wjechał do rowu i uderzył w płot. Niemal w tym samym czasie i miejscu Fiat Stilo, za kierownicą którego siedział 35-letni mężczyzna, wpadł w poślizg, zaczął obracać się wokół własnej osi, a następnie uderzył w stojący na poboczu samochód i zakończył swój spektakularny „rajd” w pobliskim rowie. Podobny scenariusz, tym razem bez widowiskowych piruetów na drodze, wypełnił się w przypadku 24-letniego kierującego Seatem Ibiza.

Wszyscy kierowcy zostali ukarani mandatem karnym z uwagi na niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze. Na miejsce zadysponowano piaskarkę. Przybyli strażacy zablokowali drogę w obu kierunkach – ze względu na bardzo śliską jezdnię.

 1. Dzisiejszy ranek powtórka z rozrywki-pełna szklanka-może to już najwyższy czas aby Pani Prezydent Anna Hetman przebudziła się i podjęła jakieś rzeczywiste działania-czekanie na wiosnę i pełna propaganda to trochę za mało.

  1. Jak ją znamy od kilku lat to weźmie to na przetrzymanie. A potem matka natura zrobi swoje czyli będzie wiosna.
   I cyk foteczka na tle mleczy.

 2. niestety sluzby odpowiedzialne za odsniezanie nie spelnily swojej roli ,szcegolnie chodnikow i ulic.powini zaplacic odszkodowania poszkodowanym.

 3. Piątek 20.00 szklanki na drogach ,kolizja za kolizją a służby odpowiedzialne za to biorą ogromna kasę , prezydentowa do zwolnienia !!! Czy ty w ogóle panujesz nad tym ??

  1. Co Ty mówisz. Przecież oni są doskonale przygotowani do zimy i AŻ 100 ludzi dzień i noc odśnieża tereny ;-))). Tylko myśleli że zimy nie będzie tylko jesień i od razu wiosna, a tu szok. I jak tu teraz wyjść z tego z twarzą ?. Pewnie śnieg był za mokry albo kierowcy jeździć nie potrafią bo przecież by bezpiecznie poruszać się po Jastrzębiu trzeba mieć 40-ci lat stażu za kółkiem i licencję kierowcy WRC a reszta ma siedzieć w domach albo walić z buta.

  2. ” i zakończył swój spektakularny „rajd” w pobliskim rowie.”… Włożenie tego słowa w cudzysłów was nie ratuje. Poraz setny powtarzam, i myślę że wypowiadam się tutaj spokojnie za 99% rajdowego środowiska, wyczyny pijanych kierowców czy takich którzy nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego nie mają nic wspólnego z rajdami! Niszczycie przez takie teksty opinie środowiska rajdowego… Nie tak dawno z powodu mieszkańców, a więc pewnie i waszych czytelników, nie doszedł do skutku rajd samochodowy, który był organizowany z roku na rok, przez kilka dobrych lat w naszym mieście. A potem jest narzekanie, że w tym mieście nic się nie dzieje wrrr

 4. Ul. Korfantego to obecnie jedna z najbardziej niebezpiecznych ulic w naszym mieści. Zapraszam Panią Prezydent i jej zastępców, żeby spróbowali pokonać tą ulicę pieszo w dni robocze ok 14.20. Szczególnie polecam przyjście piesze pod zalanym (po każdym deszczu) wiaduktem. Może najwyższy czas aby się przebudzić i podjąć jakieś działania poprawiające bezpieczeństw Naszych Mieszkańców w tym rejonie. A swoją drogą ciekawe kto odpowiada za projekt i wykonanie łuku w okolicach przedszkola-kilkadziesiąt aut w rowie w zeszłym roku i w tym roku – zero reakcji naszych włodarzy.

  1. Nie jest niebezpieczna tylko debile za kierownicą jadą. Popisują się na drodze. Jak ktoś jedzie przepisowo i dostosowuje prędkość do warunkowana drodze, to nie będzie wypadkow

 5. JAK OBLICZYLI GENIUSZE W MUNDURACH ZE PREDKOŚĆ BYŁA ZA DUŻA .W ŻADNYM WYPADKU NIE PRZYJMOWAĆ MANDATU. ŻADEN SĄD NIE SKARZE KIEROWCY,A ZE SPECÓW POLEWE ZROBI .PLUS ZARZĄDCE DROGI O ODSZKODOWANIE,CHOCIAŻ TO POWINIEN ZROBIĆ UBEZPIECZYCIEL

  1. Przecież nie pisze że prędkośc była za duża tylko nie dostosowanie prędkości do warunków panujących na dordze , potrafisz czytac ze zrozumieniem czy tez w ogóle nie znasz przepisów ruchu drogowego?

   1. CZYLI NA LODZIE( każda prędkośc może powodować poślizg) POWINIENEŚ ZATRZYMAĆ SAMOCHÓD I CZEKAĆ NA ODWILŻ? WTEDY BĘDZIE TO TAMOWANIE RUCHU. A CO DO PRZEPISÓW TO SĄD W CZĘSTOCHOWIE (tam miałem zdazenie) zakończył bełkot milicjanta po 1.5 minuty

 6. W ŻYCIU BYM NIE ZAPŁACIŁ .PO CO WZYWALI PIASKARKE.PRZECIEŻ WINA KIEROWCÓW,A Z POLIC MAJSTRÓW ZROBIŁ BYM W SĄDZIE POLEWKE.

 7. Jasne ,najlepiej ukarać kierowców że z ich podatków wynajęte firmy zamiast zajmować się utrzymaniem dróg w należytym stanie to ma to ewidentnie w toopie i budzą się dopiero jak dojdzie do kilku stłuczek.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Geodezja

Sporządzenie mapy do celów projektowych,
aktualizacja mapy zasadniczej,
inwentaryzacja powykonawcza budynków i przyłączy,
wytyczenie budynków,
podział nieruchomości.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny