Duże zmiany przy Podhalańskiej

„Trwa przebudowa skrzyżowania ulicy Podhalańskiej z ulicą Handlową” – informują miejscy urzędnicy.

fot. pixabay

Głównym założeniem inwestycji jest wykonanie dodatkowego – czwartego wlotu od strony południowej, który umożliwi dojazd do nowo powstającego centrum handlowo-usługowego.

Na zjeździe zaprojektowano dwie jezdnie o szerokości 4 i 6 metrów. Zostaną one oddzielone od siebie wyspą rozdzielczą. Jednocześnie zaprojektowano przebudowę wyspy w ciągu ulicy Podhalańskiej oraz dodatkowe pasy ruchu w ciągu ulicy Podhalańskiej.

„W ten sposób znacząco poprawimy bezpieczeństwo w ruchu drogowym na wspomnianym odcinku drogi. Zaplanowaliśmy również wykonanie dodatkowego oświetlenia ulicznego wraz z doświetleniem przejść dla pieszych, by również niechronieni uczestnicy ruchu drogowego byli lepiej widoczni” – mówi prezydent Anna Hetman.

Przypomnijmy, że przy przebudowywanym skrzyżowaniu powstaje park handlowy o powierzchni 4,5 tysiąca metrów kwadratowych. Każdy ze sklepów będzie miał osobne wejście. Przebudowę skrzyżowania finansuje inwestor. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

 1. kur… na ch….. mi te centrum handlowe nie idzie zrobic jakegoś zakładu pracy żeby ludzie mieli prace w jastrzębiu a nie do czech jezdzic za praca bo w tym jastrzebiu ch…. jest tylko galerie i biedronki porażka żeby to zamkli szybciej niż otworzą

  1. Mówi Anna Hetman, nasza prezydentka to zna się na wszystkim ostatnio mówiła o bobrach z Pilegrzymowic co to podgryzają drzewa przy Piotrówce a tu teraz o bezpieczeństwie drogowym przy nowoczesnym centrum handlowym .
   No ale jak to się mówi znasz się na wszystkim, to tak jak na niczym.

  2. A przepraszam @lukaku, sklep, galeria handlowa, stacja benzynowa, to nie są miejsca pracy? Powiedz to tym, którzy tam będą stali “za ladą”. Zanim zaczniesz używać słów na “k” i “ch” (dobrze, że przynajmniej wiesz, że to pisze się przez “ce-ha”), przewietrz troszeczkę główkę i pomyśl. Ty z twoimi kwalifikacjami to pewnie chciałbyś żeby tam stanęła kuźnia, huta, albo najlepiej kopalnia (obojętnie czego, a może i najlepiej bitcoinów). Ewentualnie fabryka samochodów, sprzętów AGD, RTV, czy materiałów budowlanych??? Otóż kolego w tak ścisłym centrum (hłe, hłe: centrum!) miasta (hłe, hłe: miasta!) nikt nie pozwoli na powstanie fabryki. Chciałbyś widzieć te protesty ludzi, że lepiej park, duży parking, domy (bloki) dla mieszkańców, ogródek jordanowski, tor gokartowy, ale nie jakieś “brudne” fabryki! Tfu!
   Poza tym, wiesz, tak się składa, że socjalizm na razie jeszcze nie wrócił w pełni, i nakazem prezesa partii rządzącej nie powstanie fabryka, bo on tak chce. Może jak obecni komuniści ponownie wygrają wybory, zgotują nam tą “radość”… 🙁
   Jak dorobisz się wystarczająco na “grubie” i otworzysz własny “byznes”, to możesz kupić, wydzierżawić, wynająć wolny teren w mieście i stworzyć tam miejsca pracy. Jakie tylko będziesz chciał, i na jakie dostaniesz pozwolenie warunkami nadanymi przez miasto. Jeśli jesteś na tyle duży (a nie gimbaza), to powinieneś pamiętać te protesty mieszkańców, że muszą jeździć na zakupy do galerii w Rybniku, Katowicach i Bielsku. Nasze dwie partyjki miejskie nie potrafiły się dogadać, kto ma wziąć “profity” od pozwolenia na budowę galerii. Jak rządzili jedni – to drudzy im blokowali pozwolenie na budowę galerii. Jak była zmiana po wyborach – role się zamieniały. A my jeździliśmy do ościennych miast na zakupy zostawiając nasze pieniądze i podatki poza Jastrzębiem… Teraz mamy swoje sklepy i galerie, i znowu źle! Brak słów.

 2. Jastrzębie to typowa sypialnia, śpisz wstajesz rano i jedziesz poza miasto do pracy, Pani Hetman co z miejscami pracy w Jastrzębiu ???

 3. No pewnie że inwestuje przebudowę inwestor.bo przecież jakby miał czekać na p.Hetman to pewnie galeria byłaby już ruina a przebudowy nadal by nie było jak wiadukt w Jastrzębiu jeszcze 10 lat i może coś tamtędy przejedzie a po miesiącu trzeba zamknąć bo źle wykonanie zaś przebudowa.tak jak na ul północnej nowa nawierzchnia fajnie a dlaczego studzienki są już pozapalane i dziury na obkolo nich .dziękujemy pani Hetman oby tak dalej

  1. Hrabianka tak ma,ciekawe kiedy skończy remont Pomorskiej,to co odwaliła to nadaje się do prokuratora bo kto podpisuje umowę że firma robi połowę robót,zostawia dziury w jezdni i baj baj

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?